Наш храм – оплот духовної гармонії, радості та добра

Важко уявити собі мікрорайон «Вокзал» без вулиці Центральної. І не лише через те, що вона має таку назву, а й тому, що за адресою: вул. Центральна, 20, неподалік від «храму науки» – середньої загальноосвітньої школи № 16 І-ІІ ступенів – знаходиться православний Храм на честь Сорока Святих мучеників Севастійських, який 22 березня цього року відзначив свій 10-річний ювілей.

У святкових урочистостях на честь знаменної дати взяли участь митрополит Дніпропетровський та Павлоградській Іриней, духовенство Новомосковського округу, депутат міської ради VІ скликання А. Максименко, начальник управління освіти виконавчого комітету Новомосковської міської ради Н. Падашуля, педагогічний колектив школи № 16 на чолі з її директором В. Китайгорою та багато інших шанованих гостей.

Наш храм – оплот духовної гармонії, радості та добраДля всіх присутніх найзворушливішою миттю стала зустріч Владики Іринея з вихованцями церковної недільної школи «Жайворонок», яка з 2009 року сприяє духовному становленню підростаючого покоління, плекаючи в душах хлопчиків та дівчаток зерна православної культури.

Водночас відродженню традицій і культури Самарської паланки славного війська Запорозького низового сприяє діяльність Новомосковського куреня на честь Самарської ікони Божої Матері під керівництвом отамана Михайла Гладуша.

Вдивляючись у святково вбрану будівлю Храму із величною дзвіницею, мальовничі куточки прилеглої території, із завмиранням серця пригадуєш 2004 рік, коли завдяки спільним зусиллям керівництва Церкви та міста було прийнято рішення щодо заснування на мікрорайоні «Вокзал» православної общини на чолі з її настоятелем – священиком Андрієм (Шевчуком).

Від того часу Храм Сорока Святих день за днем, рік за роком пише літопис своєї неповторної історії, вшановуючи імена тих парафіян, які своїми справами, щирою душею, бажанням залишити після себе добру згадку майбутнім поколінням створювали і створюють сучасну красу. Серед цих людей П. Ремезок, В. Літвіщенко, Г. Хміленко, Г. Колесник, І. Луц, В. Карпенко, С. Захаров, М. Пищида, В. Баштаник, А. Максименко та багато-багато інших. 75 парафіян цього ювілейного року було нагороджено грамотами митрополита Іринея, управляючого Дніпропетровською єпархією.

Наш храм – оплот духовної гармонії, радості та добраЗ 2010 року почесним парафіянином Храму Сорока Святих став депутат міської ради VІ скликання по виборчому округу мікрорайону «Вокзал» А. Максименко, який своїми діями наочно демонструє сутність євангельського вислову: «По справах їх – пізнаєте їх». Тож за його благодійної підтримки збудовано церковну огорожу, виготовлено меблі для відремонтованої трапезної, свічної лавки.

Активну участь Андрій Анатолійович бере в діяльності недільної школи, переважна більшість вихованців якої є учнями середньої школи № 16, призерами І етапу Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін. Цікаві ілюстровані енциклопедичні довідники – найкращий цьогорічний подарунок їм від турботливого депутата.

Тож не тільки для дітей ця людина є бажаним гостем. Зі своїми проблемами, нагальними питаннями звертаються до нього й парафіяни, бо чітко знають: жодне їхнє звернення не залишиться поза увагою. «Слово депутата – в справі», – таке громадянське кредо Андрія Анатолійовича.

І як результат – Боже благословіння: 22 березня цього року Андрія Максименка нагороджено медаллю Преподобних Антонiя та Феодосiя. Від щирого серця вітаємо Вас із Почесною нагородою та бажаємо подальшого служіння на благо людям!

Парафіяни Храма Сорока Святих

Можливо, Вам буде цікаво

By