Ми зобов’язані зберегти мир!

В умовах неоголошеної війни святкувала цьогоріч Україна День Перемоги.

І хоч влада застерігала від можливих провокацій по всій території нашої Батьківщини, люди у більшості вийшли на жалобні мітинги, щоб згадати і вклонитися тим, хто 69 років тому виборов Велику Перемогу ціною власного життя.

Лише ветерани та свідки тих подій знають ціну миру, і всі вони в один голос застерігають сьогоднішні гарячі голови зупинити насильство, терор, вони просять не розколювати країну. Бо надто дорогою є Перемога. За різними даними, кожен п’ятий українець загинув у Другій світовій війні, близько 7 мільйонів наших земляків стали жертвами гітлерівської окупації. Зависока ціна миру. На жаль, і в наші дні продовжує литися кров, молоді вдови оплакують чоловіків, матері – синів, а ляльководи і далі розпалюють громадянське протистояння.

Хтось торгується із владою за власні преференції на Південному Сході країни, хтось підбурює мирне населення, зомбуючи пропагандистськими каналами сусідньої країни, хтось просто заробляє гроші, якими щедро спонсують тероризм усунені від влади чиновники, а хтось задоволено потирає руки, що вдається розхитувати країну, ділячи її на маленькі князівства… Історія нічому не вчить тих, хто переслідує власні інтереси.

Лише учасники кривавої війни знають, що тільки разом, спільними зусиллями можна подолати будь-які труднощі, здолати найжорстокішого ворога. Сьогодні дуже важливо не стати ворогами один одному українцям. Треба розуміти, що ситуація розпалюється за підготовленим сценарієм, і лише тверезе розуміння того, що відбувається, зможе вберегти нас від прірви, з якої не вдасться вибратися нікому.

У Новомосковську за традицією вшанували ветеранів. На їхню адресу звучали привітання та побажання здоров’я, оптимізму, миру, вдячність за майже 70 років мирного існування.

Урочистості відбулися за планом. Люди поклали квіти до Меморіалу Слави, а на головній площі міста для всіх городян було організовано святкові концерти, які розтягнулися аж до неділі.

Наше завдання – яким би крихким не був сьогодні мир, зберегти його заради майбутнього: мирного, спокійного, щасливого майбутнього!

Тамара Харківських

Можливо, Вам буде цікаво

By