Перемога кується в тилу

Сьогодні в зоні проведення антитерористичної операції військовики та техніка працюють на межі можливостей. І якщо людина ще може у відповідальний момент затиснути волю в кулак і виконати завдання «через не можу», то машину до кожного випробування, а надто ж після бою, потрібно ретельно обслужити.

Одними з тих, хто забезпечує боєздатність підрозділів у районах виконання бойових завдань на Сході України, є воїни окремого ремонтного відновного батальйону ОК «Південь», що дислокований на Дніпропетровщині.

Для цього в підрозділі були сформовані спеціальні ремонтні та ремонтно-евакуаційні групи, здатні «повертати до життя» бронетанкову та автомобільну техніку в польових умовах. А якщо сталеві коні потребують серйозних робіт, то їх транспортують до підрозділу за допомогою військових чотирьохосних автомобілів МАЗ-537.

Перемога кується в тилуЗа словами командира ремонтного відновлювального батальйону підполковника Олексія Мандича, на даний час у пунктах технічного обслуговування знаходиться більше десятка одиниць техніки, що потребують середнього та поточного ремонту. Серед них бойові машини піхоти, зенітні самохідні установки, бронетранспортери, а також вантажні і легкові автомобілі різних марок.

– У більшості випадків це поломки двигунів, вихід з ладу через старіння гумовотехнічних виробів або проблеми з проводкою тощо, – розповів офіцер. – Для відновлення даної техніки військова частина забезпечена всіма необхідними запчастинами та спеціалістами.

Того дня до розташування підрозділу був доправлений зенітний ракетно-гарматний комплекс «Тунгуска». У бойової машини вийшов з ладу двигун. Оцінивши фронт робіт, військовики негайно приступили до її ремонту.

Обсяг робіт у ремонтників чималий, час од часу їм доводиться працювати з ранку до пізнього вечора. Проте всі розуміють: бойові машини потрібні нашими військовим на передовій. І старе військове прислів’я, що «перемога кується в тилу», і в наш час залишається цілком актуальним. Такої ж думки дотримується і командир відділення ремонту бронетехніки молодший сержант військової служби за контрактом Василь М.

Перемога кується в тилу– Повертати у стрій бойові машини, потрібні для захисту територіальної цілісності нашої держави, – це благородна справа, – зазначає контрактник. – І я разом з товаришами докладаю до цього максимум зусиль.

І це – не пусті балачки. На даний час військовим колективом ремонтників було відновлено понад 150 одиниць бронетанкової та автомобільної техніки. Майже на сорока з них проведений середній ремонт, тобто здійснена заміна двигунів та головних вузлів і агрегатів. А із зони виконання бойових завдань здійснена евакуація майже тридцяти одиниць пошкодженої техніки.

По завершенні ремонту відновлені бойові машини проходять відповідні випробування. Зокрема, це тридцяти кілометровий марш та стрільби зі штатного озброєння. Після цього техніка транспортується в район виконання бойових завдань.

капітан Валентин ШЕВЧЕНКО,

Дніпропетровський регіональний медіа-центр

Міністерства оборони України

Можливо, Вам буде цікаво

By