Купальські гуляння по-новомосковськи

Свято Івана Купала є одним з найулюбленіших літніх свят українців. Щороку збільшується і кількість фестивалів, приурочених цьому давньому язичницькому святу – святу природи, краси та веселощів.

У Новомосковську, за доброю традицією, народні гуляння, присвячені святкуванню, проходять біля міського Будинку культури. У неділю саме туди, ще задовго до офіційного початку, почали сходитися новомосковці. Кожен, незалежно від віку, міг знайти собі заняття до душі. Діти радо бавилися на різноманітних атракціонах, а дорослі насолоджувалися виступами творчих колективів та переглядом чудової вистави. Цього разу не обійшлося і без частувань. Усі бажаючі мали змогу скуштувати страв інтернаціональної кухні – смачного плову та ароматного шашлику.

Міський голова Сергій Мороз теж долучився до святкувань.

«Шановні новомосковці та гості нашого міста! Щиро вітаю вас зі святом Івана Купала – святом очищення. У нас є велике майбутнє: наші діти шанують традиції батьків, ми спільно працюємо на благо нашого міста та держави. Доброго вам свята! Слава Україні!» – звернувся до присутніх міський голова.

Саме святкове дійство розпочалося з мюзиклу «Весілля на Івана Купала» у виконанні колективів міського Будинку культури та Новомосковського міського клубу культури.

Костюми з українським орнаментом, вдало підібрані декорації традиційної української хати та подвір’я наочно відобразили красу і простоту буття нашого народу. Неперевершеною була гра виконавців, котрі вміло внесли у неї елементи української обрядовості та народної гри. А їхні дотепні діалоги щоразу заряджали глядачів позитивом, про що свідчив щирий сміх та гучні овації. Гарна гра акторів та добре підібрані художні номери чудово передали дух українських традицій та яскравий колорит українського села. Вдалим доповненням до вистави стало видовищне фаєр-шоу «Театру вогню Flash», по закінченню якого запалили головний атрибут святкування – велике багаття. Навколо нього молодь майже цілу ніч грала в ігри, співала пісні та водила хороводи.

За інформацією відділу з питань внутрішньої політики,

інформації та прес-служби міськвиконкому

Можливо, Вам буде цікаво

By