Всім миром на захист рідної землі

Про це повідомила заступник міського голови Ірина Калюжна під час розширеної оперативної наради.

Вона донесла до відома присутніх інформацію щодо виконання Указу Президента України «Про часткову мобілізацію», який було затверджено Верховною Радою України 22 липня 2014року.

«Часткова мобілізація оголошена у зв’язку з поширенням проявів тероризму, що призводить до загибелі мирного населення та військовослужбовців у східних регіонах. Мобілізація триватиме протягом 45 днів на території 24 областей та міста Києва. Третя хвиля мобілізації дасть можливість перепочинку та морально-психологічного відновлення для тих бійців, які вже тривалий час на «передовій», – зазначила заступник міського голови.

Ірина Калюжна наголосила, що категорія громадян, які мають право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, визначені ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Зокрема це: чоловіки, на утриманні яких перебувають п’ять і більше дітей віком до 16 років; жінки, на утриманні яких перебувають діти віком до 16 років, або зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд.

Важливо, що всі учасники АТО отримають статус учасника бойових дій – відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Внесення змін до нього передбачає, що учасниками бойових дій визначаються також військовослужбовці (резервісти, військовослужбовці) та працівники ЗСУ, Нацгвардії України, СБУ, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, інших військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції.

Возможно Вам будет интересно

От