Інформація для вимушених переселенців

Головне Управління Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області повідомляє, що особи, які мають реєстрацію місця проживання на території АР Крим або зони проведення АТО, можуть здійснити реєстрацію місця перебування терміном до 6 місяців на території області без зняття з реєстрації з попереднього місця. Також вищевказана категорія громадян має право здійснити реєстрацію місця проживання з одночасним зняттям з реєстрації з попереднього місця проживання.

Нагадуємо, що відповідно до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» місце проживання – адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком понад шість місяців на рік. Особа зобов’язана зареєструвати своє місце проживання протягом 10 днів після прибуття.

Місце перебування – адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком менше шести місяців на рік.

У разі порушення 10-денного терміну надання заяви про реєстрацію місця проживання до територіальних підрозділів, передбачається адміністративна відповідальність відповідно до статті 197, 199 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення», яка тягне за собою попередження або накладення штрафу від 1 до 3 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 17 до 51 грн.).

Прес-служба ГУДМС України в Дніпропетровській області

Возможно Вам будет интересно

От