ДО СВЯТА МУЖНІХ

Сучасна молодь з часом візьме на себе відповідальність за розбудову

України. Саме тому велике значення у юнацькому відділі центральної

міської бібліотеки надається патріотичному вихованню, залученню молоді до виконання військового обов'язку, зміцненню зв'язків між різними поколіннями.

Частими гостями нашої бібліотеки є учасники бойових дій в Афганістані В. Січний, В. Нікітін, В. Криша, В. Якименко, С. Гусак.

Напередодні річниці виведення військ з Афганістану у стінах юнацького відділу ЦМБ відбулась зустріч старшокласників з воїнами-афганцями В. Ковбасою та О. Шульгіним, які також, виконуючи свій обов'язок перед Вітчизною, не відступили від слів військової присяги і достойно винесли увесь тягар війни.

Бібліотекарі разом із читачами підготували літературно-музичну композицію, а гості поділилися своїми спогадами. Уважно і з великим інтересом слухала молодь про трагічні сторінки нашої історії, про страшні людські втрати в афганській війні.

Колишні воїни розповідали читачам про мужність, взаємодопомогу, вірність обов'язку зовсім молодих хлопців. Перед очима промайнули уривки з фільмів “33 рота” та “Офіцери” – й присутні на хвилинку опинились біля своїх ровесників 80-х років.

Але залишилась в минулому і ця війна. Повернувшись на рідну землю, воїни-афганці, як і тисячі їхніх товаришів по зброї, знайшли гідне місце у мирному повсякденні. В. Ковбаса працює в службі охорони, а О. Шульгін – у шаховому клубі “Дебют”, де допомагає становленню юних шахістів, які прославляють своїми перемогами наше місто.

Читачі – учні 9, 10, 11 класів ЗОШ №15 (класні керівники В. Ємець, Л. Грищенко та О. Садовий), які слухали розповіді про війну, задавали багато запитань і уважно слухали відверті відповіді своїх старших товаришів. По закінченню зустрічі всі присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять

загиблих у жорстокій війні.

Вручаючи квіти, молоді люди та їх класні керівники щиро дякували

гостям за цікаву, змістовну зустріч.

Але подібні зустрічі відбуваються не тільки у стінах бібліотеки.

Напередодні Дня захисників Вітчизни юнацький відділ організував зустріч в історико-краєзнавчому музеї, де експонувалась виставка зброї часів Великої Вітчизняної війни з власної колекції П. Мотовілова. А працівник музею С. Філімонов не тільки влаштував екскурсію по музею, але й докладно розповів про зброю, яку П. Мотовилов знаходив на території Новомосковщини.

Для підростаючого покоління війна – це щось незрозуміле і далеке,

звичайні сторінки шкільного підручника, які доводиться вчити за вимогами вчителів. Наблизити молодь до розуміння цього жаху хоча б на рівні поваги та співчуття – важливе завдання старших, хоча б тому, що подібні самовідданість і героїзм у повсякденному житті зустрічаються не часто.

Це незабутнє відчуття – доторкнутися до зброї, яку колись, ще гарячу, стискали руки захисника

Вітчизни! Молодь з повагою і захватом брала у руки автомати і фотографувалася разом з нею. Дивлячись на юнаків з автоматами, відразу спадали на думку вірші:

О, Україно! Ніжно пригорни

Усіх живих своїх синів, як мати.

Щоб ми уже не бачили війни,

Не чули щоб ніколи звук гармати!

До речі, виставка зброї буде експонуватися ще два тижні. І інші наші читачі виявили бажання побачити і відчути дотик до зброї своїх дідів.

Ми дякуємо тим людям, які знаходять час для зустрічі з молодим поколінням, які, розповідаючи про свою юність, опалену війною, виховують в них почуття інтернаціоналізму, любов до життя, відповідальність за свою і чужу долі.

Источник: Г. Тонконог, провідний бібліотекар

Можливо, Вам буде цікаво

By