Лжеволонтерська допомога

Доброта, самопожертва, вдячність, велике бажання надати допомогу тим, хто дуже її потребує, – це головні ознаки людей, які об’єднуються у волонтерські організації та прагнуть одного: зібраними коштами, вкладеними спільними зусиллями надати допомогу тим, хто дуже на неї чекає. Але, як кажуть, на кожну діжку меду є своя ложка дьогтю.

Останнім часом у зв’язку з проведенням на сході країни антитерористичної операції збільшилася кількість волонтерських рухів, які збирають на вулицях міста та в інших громадських місцях пожертви громадян на потреби воїнів, що знаходяться в зоні АТО. І значна кількість людей з великим бажанням надає допомогу. Але будьте пильними! Під виглядом волонтерів також діють і шахраї!

Тому нагадуємо, що волонтер – це добровільний помічник, який цілком безоплатно займається громадською діяльністю. І право кожного – перепитати, на що саме йде збір коштів. Не соромтеся задавати інші питання, на які б ви хотіли знайти відповіді щодо збору коштів. А про підозрілих осіб, які, на вашу думку, можуть займатися шахрайськими діями, пов’язаними зі збором коштів, прохання надавати інформацію до Новомосковського міського відділу міліції для її перевірки та притягнення вказаних осіб до відповідальності згідно чинного законодавства. Звертайтеся до чергової частини міліції по вул.Радянській, 7 за телефонами 7-31-66 або 102, до дільничного інспектора міліції, який обслуговує вказану територію, або залишайте інформацію за «телефоном довіри» 38-04-85.

Зазначимо, що чинним законодавством передбачено кримінальну відповідальність за заволодіння чужим майном шляхом обману чи зловживання довірою. За статтею 190 Кримінального кодексу України шахрайство карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років. Якщо ж воно вчинене повторно або за попередньою змовою групою осіб, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому, то покаранням буде штраф у розмірі від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк від одного до двох років, або обмеження волі на строк до п’яти років, або позбавлення волі на строк до трьох років.

Слід зазначити, що батьки, які залишають в громадських місцях своїх дітей для заняття жебрацтвом, також несуть законну відповідальність, а саме за ст. 184 КУпАП «Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей», яка передбачає покарання у вигляді попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, передбачають накладення штрафу від двох до чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Вчинення неповнолітніми віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років правопорушення, відповідальність за яке передбачено цим Кодексом, тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Вчинення неповнолітніми діянь, що містять ознаки злочину, відповідальність за які передбачено Кримінальним кодексом України, якщо вони не досягли віку, з якого настає кримінальна відповідальність, тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, що їх замінюють, від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Допомагайте іншим, будьте милосердними, але не давайте себе ошукати!

О. Зіньковська, капітан міліції

Можливо, Вам буде цікаво

By