Правоохоронці на захисті моралі

З 27 листопада по 16 грудня міліцією м. Новомосковська проводяться загальнодержавні заходи, спрямовані на попередження правопорушень у сфері суспільної моралі та виявлення протиправної діяльності злочинних груп та окремих осіб, причетних до створення або утримання місць розпусти і звідництва, сутенерства та розповсюдження порнографії, торгівлі людьми, незаконної міграції та протиправного заволодіння грошовими коштами громадян під виглядом їх працевлаштування на роботу за кордон.

Іноді на сторінках газет з’являються оголошення на зразок: «Високооплачувана робота для дівчат, з/п від …», а далі – чималенька сума в національній валюті або доларах США. Трохи нижче – телефон для представниць прекрасної статі, яких зацікавила ця пропозиція.

Існує думка, що жертви трафіку живого товару – наївні дівчата, зазвичай з провінції. Нібито вони потрапляють в тенета работорговців, які пропонують їм офіційне працевлаштування офіціантками чи танцівницями. За кордоном жорстокі сутенери відбирають у них паспорти, змушуючи стати повіями. Декому з ошуканих дивом вдається вирватися з цього пекла, повернутися на батьківщину і там зі сторінок газет чи телеекранів повідати про пережите, викликаючи співчуття у земляків. Однак більшість українців не дуже співчувають «жрицям кохання», адже вони припускають, що дівчата знали, чим саме їм доведеться займатися на чужій землі. Втім, як і їхнім «колегам по цеху» в самій Україні.

Попит породжує пропозицію, а проституція, яка, за відомим висловом, є однією з найдавніших професій, недарма вважається третім за прибутковістю бізнесом після торгівлі зброєю й наркотиками. І коли мова заходить про доходи з цього виду діяльності, то стає зрозуміло, чому завжди знаходяться люди, які намагаються перетворити попит на послуги «жриць кохання» у дзвінку монету. Тому поперджаємо: життя дорожче, ніж обіцяний заробіток за кордоном, де людина вмить може перетворитися на «живий товар» або на засіб матеріального збагачення інших осіб. Будьте уважні та бережіть себе та своїх близьких!

В ході проведення операції увага правоохоронців зосереджена і на виявленні «підприємливих» громадян, які під виглядом законної діяльності нічних розважальних закладів, саун, модельних агенцій та масажних салонів організовують кримінальний бізнес для отримання тіньових прибутків. Також не залишилося поза увагою таке ганебне явище, як порнографія, бо її ніхто не дивиться, але вона продовжує успішно існувати. Спеціалісти стверджують, що порнографія приносить більший дохід, ніж професійні футбол, баскетбол і бейсбол разом. В Україні теж спостерігається тенденція до активізації порнобізнесу – і правоохоронці протидіють обігу предметів і продукції «полуничного змісту».

Нагадуємо, що ввезення, виготовлення, збут і розповсюдження порнографічних предметів передбачає кримінальну відповідальність за ст. 301 КК України.. Результатом лише тижня проведених опера-тивно-профілактичних заходів стало притягнення до адміністративної відповідальності за ст.181-1 КУпАП (заняття проституцією) семи жінок віком від 24-х до 48-и років. Одна з них встигла двічі порушити адміністративне законодавство. Загалом ж на обліку міськвідділу перебуває 33 повії, які мріють про величезні заробітки, але марно, якщо знати специфіку цього «бізнесу».

Тетяна Попова, майор міліції

Можливо, Вам буде цікаво

By