Вшанували пам’ять

Минулої п’ятниці, аби віддати шану мужності, самовідданості та високому професіоналізму ліквідаторам наслідків Чорнобильської катастрофи, серед яких були і наші земляки, у Новомосковську відбулися урочистості.

У заході взяли участь керівництво міста, депутати міської ради, ліквідатори аварії на Чорнобильській атомній електростанції та громадськість міста.

Зі словами вдячності від імені усіх новомосковців до присутніх звернувся міський голова Сергій Мороз.

«Завершення будівництва саркофагу над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС наприкінці 1986 року заклало основи майбутнього Дня ліквідатора, адже саме так почали називати між собою цю дату фахівці, які першими кинули виклик атому, що вийшов за мирні межі.

Чорнобиль більшою чи меншою мірою торкнувся кожного з нас. Минають роки, але незмінним залишається лише одне – найглибша повага до людей, які віддали заради нас найцінніше – своє життя. Саме завдяки вашому подвигу ми маємо змогу жити»,– зазначив міський голова.

«Низько схиляємо голови перед героїзмом та відповідальністю всіх, хто, ризикуючи здоров’ям і життям, ліквідовував наслідки жахливої аварії на ЧАЕС. Чорнобиль був, є і буде, а тому згадувати про нього потрібно не лише раз на рік, а робити це постійно. Бо, що б там не було, але ми всі маємо пряме відношення до трагедії. Всім ліквідаторам-чорнобильцям, які сьогодні серед нас, зичу оптимізму, здоров’я, миру і Божої милості», – підсумував Сергій Мороз.

У цей урочистий день подяками міського голови були нагороджені члени міськрайонної громадської організації інвалідів «Союз-Чорнобиль України» м. Новомосковська – ліквідатори аварії на Чорнобильській атомній електростанції: Булах Тамара, Гнідко Валерій, Кочат Іван, Фаворська Любов, Скутельник Петро.

Голова міськрайонної громадської організації «Союз-Чорнобиль України» у м. Новомосковську Адаменко Казимир привітав зі святом присутніх ліквідаторів та нагадав, що аварія на четвертому блоці ЧАЕС сталася 26 квітня 1986 року. 14 грудня було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофагу над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком ЧАЕС. Також він висловив подяку міській владі за допомогу та підтримку. Необхідно зробити все, щоб ліквідатори жахливої аварії почували себе захищеними.

По закінченню урочистостей присутні вшанували пам’ять померлих хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятника жертвам Чорнобильської трагедії.

Можливо, Вам буде цікаво

By