Латвійський проповідник повчає без дозволу

22 лютого проповідник 52-річний Олексій Ледяєв проводив зустріч із вінничанами у приміщенні федерації профспілок. По завершенні вийшов через чорний хід до свого мікроавтобуса й зник. До цього чоловіка мав нагальну справу начальник обласного відділу в справах релігії Ігор Салецький, 39 років.

— Хотіли спіймати, бо його церква ”Нове Покоління” не отримала дозволу на проведення зустрічі, — пояснює Салецький. — Ми й самі випадково дізналися. Побачили рекламу на білборді. Перед зустріччю я питав у їх представника, чому не попередили про приїзд Ледяєва. Кажуть, не знали.

Ледяєв — латвійський проповідник-харизмат, засновник церкви ”Нове Покоління”. Від початку року триває його тур містами України. Побував у Вінниці, Києві, планує відвідати Кривий Ріг, Миколаїв, Харків, Новомосковськ, Дніпропетровськ. У книзі ”Новий світовий порядок” переконує, що варто створити загальносвітовий теократичний християнський уряд, віддавати перевагу євангельським християнам у шоу-бізнесі, живописі, спорті й кінематографі. У країнах Євросоюзу, в Росії, Білорусі та Казахстані його проповіді заборонено.

— Через випадок у Вінниці Ледяєву можуть скоротити термін перебування і в Україні, — припускає Салецький. — Я направив відповідні документи про порушення до правоохоронних органів.

Пастор церкви ”Нове Покоління” Олексій Шабанов каже, що представники влади не хочуть співпрацювати з ними.

— Ми не тікали від влади, міськвиконком дозвіл нам дав, — пояснює. — А вийшли через чорний хід тому, що забагато людей хотіли поговорити з Ледяєвим.

Послухати проповідь прийшло близько 400 вінничан.

Можливо, Вам буде цікаво

By