Подвиг Небесної Сотні – велика жертвенна любов

У п’ятницю, 20 лютого, у міськвиконкомі відбулися заходи з вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні.

У заході взяли участь міський голова Сергій Мороз та його заступники, представники політичних партій, громадських організацій, духовенство та молодь міста.

«У лютому минулого року під час сутичок протестувальників із силовиками в Києві загинуло понад сто осіб, сотні було поранено, найбільше з них – 20 лютого. Сьогодні українці вшановують пам’ять Героїв Революції гідності – Героїв Небесної Сотні. Згідно Указу Президента України Петра Порошенка відтепер щорічно 20 лютого відзначатиметься День Героїв Небесної Сотні — на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України», – зазначив під час виступу міський голова.

Сергій Мороз наголосив, що беззбройні, лише із дерев’яними щитами і бруківкою під кулями снайперів, українці змінили хід історії. Ціною власних життів Герої Небесної Сотні здобули перемогу над беззаконним та авторитарним режимом Януковича та закарбували право українського народу жити в незалежній, демократичній державі.

«Такий же героїзм сьогодні виявляють українські воїни і добровольці, які захищають незалежність і територіальну цілісність України від російської агресії. Герої не вмирають! Такі слова говорили українці, проводжаючи в останню путь Героїв Небесної Сотні. Вони живуть у наших спогадах, спалах їх жертовного вогню освітив душу кожного українця, пробудивши в ній гідність і любов до своєї країни. Пам’ятаймо про них! Схилімо голови перед їх силою духу, сміливістю і стійкістю», – підсумував міський голова.

Минув рік після події, що сколихнула не лише Україну, а й увесь світ. Люди, які не побоялися відстояти своє право на чесне життя, об’єдналися задля кращого майбутнього і вийшли на Майдан. Серед тих сміливців були й священнослужителі, які вийшли за ворота своїх храмів на допомогу майданівцям.

До присутніх у залі звернувся клірик Свято-Троїцького храму Української Православної Церкви Київського Патріархату, протоієрей Степан. Він закликав усіх не забувати тих, хто віддав життя за нашу державу та молитися за всіх, хто зараз відстоює незалежність України.

Майдан став місцем правди і свободи, площею добра, тепла, дружби, любові, братерства й абсолютної толерантності. Серця мільйонів стали частиною одного могутнього серця.

Від імені молодого покоління до присутніх звернувся секретар виконавчої ради громадської організації «Національний форпост» Іван Жадан.

«Звичайний мітинг незадоволених диктатурою людей, які хотіли зберегти права і свободи, захистити європейський вибір України переріс у «Революцію гідності». У цей день, рік тому, Київ був залитий кров’ю нескорених, мирних, волелюбних громадян, які відстоювали людські цінності й свободи. Вони стояли з переконанням і словом, а їх вбивали режим і зброя. Подвиг Небесної Сотні ми не повинні забувати, маємо передавати історію їх відваги від покоління до покоління», – зазначив Іван Жадан.

Хвилиною мовчання було вшановано усіх полеглих у боротьбі за незалежність України.

Небесна Сотня та військовослужбовці, які загинули під час проведення антитерористичної операції, віддали життя за правду, свободу, незалежність своєї держави і ціною жертовності показали, що наш український дух є незламним, а народ – нескореним. Вони виконали свою земну місію.

За інформаціює відділу з питань внутрішньої політики,

інформації та прес-служби міськвиконкому

Можливо, Вам буде цікаво

By