Природнє середовище – під охорону!

З настанням весняно-літнього періоду на території міста Новомосковська та Новомосковського району спостерігаються непоодинокі факти здійснення несанкціонованої торгівлі рідкісними видами ранньоквітучих, ендемічних, реліктових та занесених до Червоної Книги України рослин. На територіях заповідних зон, лісних масивах Новомосковщини з приходом весни проростають перші весняні проліски, тюльпани дібровні, ближче до літа – конвалії, які найчастіше знищуються та стають об’єктами продажу охочих заробити легкі гроші.

У зв’язку з тим, що багатства природи не безмежні, державою створюються цілі мережі заповідників, які охороняються законом. Слід зазначити, що поблизу с. Євецько-Миколаївки знаходиться один з відомих державних ботанічних заказників, який має назву балка «Бандурка», де росте зникаюча реліктова рослина, що підлягає особливій охороні і її назва – хвощ великий.

З метою попередження правопорушень, пов’язаних із торгівлею вказаними вище рослинами, правоохоронними органами разом з органами охорони навколишнього середовища розпочато заходи з попередження знищення та здійснення незаконної торгівлі такими рослинами під назвою «Первоцвіт-2015».

Нагадуємо, що торгівлю дикорослими рослинами, незалежно від того, були вони зібрані продавцями власноруч чи ні, на підставі ст.12 Закону України „ Про охорону навколишнього природного середовища” та ст.9 Закону України „ Про рослинний світ” – заборонено!

Якщо така торгівля відбувається на території ринків, торгівельних майданчиків, правопорушники підлягають притягненню до адміністративної відповідальності за ст.159 КУпАП „Порушення правил торгівлі на ринках”, яка передбачає попередження або накладення штрафу. У випадках, коли торгівля такими рослинами відбувається поза межами ринку, правопорушники підлягають відповідальності за ст.160 КУпАП „Торгівля з рук у невстановлених місцях”, яка передбачає штраф.

Крім цього, торгівлю рослинами, занесеними до Червоної Книги України, заборонено ст.64 Закону України „Про охорону навколишнього природного середовища”, адміністративна відповідальність за це правопорушення передбачена ст.68 цього Закону та статтею 88-1 КУпАП „Порушення порядку придбання чи збуту об’єктів тваринного або рослинного світу”, у відповідності з якою передбачено стягнення у вигляді штрафу від 51 грн до 408 грн.

Т.М.Хоменко, ст. інспектор СДІМ Новомосковського МВ

Можливо, Вам буде цікаво

By