Голос народу: бути чи не бути?

Пікети та мітинги здавна були способом висловлення громадської думки з приводу тієї чи іншої події, чи просто способом висування певних вимог. Для нашої країни мітинги останнім часом стали звичним явищем, особливо ж активізувалися напередодні чергових виборів. Не обійшлося без протестів і у нашому місті – нещодавно довелось відстоювати новомосковцям право на існування трьох відділень місцевої лікарні. Ми вирішили поцікавитися у городян – чи вірять вони у можливість вирішення проблем з допомогою мітингів, пікетів та демонстрацій?

Іван, водій:

Важко відповісти. От нашу країну сколихнула революція, а чи досягли ми того, за що на площах по всій країні стояли тисячі людей? Ні. Але чи було це без результативно? Теж ні. Просто все неоднозначно. Мітинги дієві, але для досягнення певних результатів потрібно виходити на пікет з чітким планом дій «для» і «після», а інакше це буде просто «броунівський рух».

Наталя, вихователька:

Якщо країна належить до розвинених, я вважаю, що мітинг буде результативним. Знаю, що у Європі демонстранти можуть змусити піти у відставку представників у ряду чи навіть відмінити певні закони. А от у такій бідній країні як наша, це неможливо. Тому що мітинг у нас – це місце роботи, а не спосіб висловлення своєї думки. Десь чула вислів про те, що голодні демократію не побудують. Це як раз про таких як ми.

Ольга Петрівна, медична сестра:

Я вважаю, що мітинг може принести результат тільки якщо у ньому бере участь велика кількість людей. Якщо б відбувався такий пікет через якесь життєво важливе питання, я б взяла у ньому участь. А от у зібраннях з політичними гаслами я не бачу сенсу. І результату теж.

Вадим, інженер:

Однозначно, мітинги дієві. Яскравий тому приклад – нещодавній протест з приводу ремонту лікарняних відділень у нас, в Новомосковську. Проблему вирішили – обласна рада прийняла відповідне рішення. Більше того – це послужило прецедентом. У міській раді прийняли на баланс цілий ряд об’єктів для того щоб у подальшому уникнути таких ситуацій. Так що виходити на вулицю і заявляти про свої права треба!

Ольга, дизайнер:

Я упевнена в тому, що демонстрації, мітинги чи протести не вирішують жодних проблем. Для суспільства це всього лише спосіб виплеснути свої емоції. Часто за подібними акціями стоять «ляльководи», які просто маніпулюють людьми для досягнення своєї мети.

Раїса Петрівна, пенсіонерка:

– Все залежить від того, хто висуває вимоги. Якщо мітингує провладна партія, то до неї дослухаються. Якщо це опозиція, то навряд чи. А взагалі, якщо люди протестують, значить знають, що їх права порушуються. А якщо народ свої права боронить, значить не все ще втрачено…

Андрій, підприємець

Я вважаю що мітинги – справа без результативна. Тому що влада завжди залишиться на сторожі своїх інтересів, і підтримає мітингарів тільки тоді, коли їх інтереси збігатимуться. Але я особисто нічого проти народного протесту не маю. Аби тільки він не переріс у безвладдя і не зашкодив життю і здоров’ю оточуючих.

Можливо, Вам буде цікаво

By