ПАТ «Дніпропетровськгаз» попереджає про зростання ймовірності отруєння чадним газом у холодну пору

З початком опалювального сезону, коли люди активно користуються газовими опалювальними приладами, зростає ймовірність отруєння чадним газом. Статистика свідчить, що основною причиною цього є порушення тяги від опалювальних приладів у димоходах.

У зв’язку з погіршенням погодних умов, а саме: низькою температурою повітря, сильними поривами вітру та різкими коливаннями атмосферного тиску порушується тяга та ускладнюється виведення з приміщення шкідливих продуктів горіння через димохід у будинках. Замість того, щоб виходити назовні, вони накопичуються в приміщенні, що може викликати загрозу отруєння чадним газом. Відповідно до Правил безпеки систем газопостачання власники будинків зобов’язані взимку щомісячно проводити огляд оголовків димоходів задля запобігання їх обмерзанню і закупорці.

Перед використанням газових приладів необхідно обов’язково перевіряти наявність тяги. Відсутність тяги свідчить про засмічений димохід. У такому випадку необхідно припинити користування газовими приладами і звернутись до спеціалізованої організації, що прочищає димові та вентиляційні канали (обов’язково повинна мати відповідну ліцензію та дозвіл територіального управління Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області).

«Додатковим фактором ризику отруєння чадним газом є використання газових плит для обігріву приміщень, – зазначає перший заступник Голови Правління – головний інженер ПАТ «Дніпропетровськгаз» Тетяна Бузовська. – При цьому споживачі для економії тепла щільно зачиняють вікна і унеможливлюють доступ повітря, необхідного для його циркуляції. А це різко суперечить правилам безпеки».

Для запобігання утворення чадного газу ПАТ «Дніпропетровськгаз» рекомендує запам’ятати 5 простих правил:

  1. Своєчасно регулювати газові пальники – полум’я повинно бути синього або фіолетового кольору. Жовте полум’я – це ознака неповного згорання газу, тому необхідно відрегулювати подачу повітря в пальник.
  2. Використовувати газові прилади тільки при наявності тяги в димоходах та виконанні щорічної прочистки димових та вентиляційних каналів.
  3. Вмикати газові прилади при відчиненій кватирці або встановленому на провітрювання вікні.
  4. Експлуатувати газові прилади тільки зі справною автоматикою безпеки.
  5. Не користуватися газовими приладами при сильних поривах вітру, тому що може утворитись зворотна тяга.

Можливо, Вам буде цікаво

By