Ліс – багатство Новомосковщини!

Новомосковщина завжди славилася своїми чудовими лісами. Тому ніколи не бракувало бажаючих відпочити під їх густою тінню, подихати свіжим хвойним повітрям, насолодитися справді заворожуючим співом птахів і взагалі, хоч на деякий час відірватися від повсякденних проблем, котрі заполонили кожну хвилину людського життя. Але серед бажаючих відпочити є ті, що віддячують природі купами сміття, мотлоху, багаттям та попелищем, а через них і руйнівними пожежами. Та не треба забувати – що ліс також жива істота і потребує уважності та людяності.

З метою охорони лісів Новомосковщини від пожеж Новомосковським відділом поліції спільно з працівниками лісової охорони та пожежниками на протязі всього літнього періоду, зокрема вихідних днів, будуть проводитися профілактичні рейдові заходи по виявленню правопорушників, які порушують правила поводження з вогнем у лісі. До речі, адміністративне законодавство передбачає покарання за порушення вимог пожежної безпеки у лісах (ст. 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення) у вигляді штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а знищення або ушкодження лісу у результаті необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки у лісах, що привело до лісної пожежі або розповсюдженню лісної пожежі на значній площі, тягне за собою покарання у вигляді штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Пожежно-небезпечний період на Новомосковщині встановлений з 01 квітня до 15 жовтня поточного року, тому постійно будуть проводитися заходи по охороні лісів спільно з працівниками служби екологічної безпеки та представниками Партії Зелених України.

Переконливо просимо всіх жителів Новомосковщини обмежитися відвідуванням соснових лісів в період, коли температура повітря перевищує +25 градусів, також не розводити вогнищ в лісі, не палити стерню біля лісу, траву в полезахисних смугах, обмежитися в’їздом у лісну зону на відпочинок автотранспортом, розводити багаття на території біля дитячих таборів або баз відпочинку.

У випадку виявлення пожежі або первинного запалювання лісу потрібно залити вогонь водою або загасити гілками. При неможливості це зробити самостійно – негайно повідомити про пожежу, її місце в Новомосковський державний лісгосп за телефоном 7–94-37 або протипожежну службу 101.

О.В. Волок, начальник сектору Новомосковського ВП

Можливо, Вам буде цікаво

By