Доля грального бізнесу вирішена?

Після трагедії, що сталася днями у Дніпропетровську і забрала життя десятьох людей, на позачерговому засіданні уряду було ухвалено рішення, згідно якого з 8 травня на місяць було призупинено дію ліцензій на ведення грального бізнесу для проведення протипожежної й санітарної перевірок відповідних закладів. Також впродовж місяця МНС, Держміськпромнагляд та інші контролюючі органи повинні провести комплексну перевірку для забезпечення безпечного використовування приміщень, в яких розміщуються ігрові зали.

Новомосковськ не є винятком серед інших міст України, яких торкнулась ігроманія. Мало не на кожному кроці тут зала ігрових автоматів, чи не на кожному перехресті – однорукий бандит. Загоряння одного із гральних залів на бульварі «Самарь», що сталося кілька місяців тому, на щастя, обійшлося без жертв. Але ця пригода не стала приводом для закриття інших гральних закладів у Ново московську. Для усвідомлення небезпеки розміщення центрів грального бізнесу у місті чиновникам знадобилась трагедія.

Тепер про призупинення роботи залів гральних автоматів оголосили на всю країну.

Кореспонденти газети та місцевого телебачення вирішили поцікавитися, чи дотримуються закону власники грального бізнесу Новомосковська. І зранку 8 травня відвідали ряд відповідних закладів.

Ситуація вийшла, без перебільшень, комічною. В одному з залів мережі гральних закладів „Вулкан” по вулиці Радянській (першому, який ми відвідали) повідомили, що роботу автоматів призупинено. Але машини працювали. У залі, розташованому навпроти, вже сидів перший ігроман. Адміністратора у залі не було і оператор повідомила нам, що вони працюють. Але коротка бесіда вийшла досить нервовою, і невдовзі по її закінченню за представниками ЗМІ групою з кількох кремезних чоловіків було встановлено спостереження на машині, які весь час говорили по телефону, старанно фотографували і записували номери автівки з представниками ЗМІ.

Склалося враження, що журналісти розтривожили вулик. І воно тільки посилилося після того, як перед журналістами почали замикатися двері усіх гральних залів у центрі міста.

Але з адміністратором одного із закладів, що знаходиться на бульварі «Самарь», нам все-таки вдалося поспілкуватися. Олександр повідомив, що вони працюють у звичному режимі і ніяких офіційних вказівок щодо призупинення діяльності ще не отримали. Мовляв, енергетики ще ввечері сьомого травня приходили, але заклад не закрили. Та й причин, за його словами, нема. Працюють, дотримуючись норм закону, ліцензію мають. – Боятися слід тим, хто не має відповідних дозволів на роботу, – зазначив Олександр. – А таких у Новомосковську, приміром з 40, розташованих від автовокзалу до „Оксамиту” – 32.

Тим часом у міській раді ще сьомого травня було видано розпорядження щодо перевірки ігрових залів, букмекерських контор та закладів дозвілля. Було створено комісію під головуванням першого заступника мера міста С. Нетудихатки, якій було доручено в термін до 15 травня провести перевірку гральних залів та закладів дозвілля м. Новомосковська щодо дотримання вимог чинного законодавства. А також призупинити роботу гральних закладів до закінчення перевірки і одержання відповідних висновків.

Залишається сподіватись, що цього разу робота чиновників буде дієвою. Хоча всі ми знаємо, хто „кришує” гральні заклади і навіть не секрет, як карають тих, хто насмілюється посягнути на цей прибутковий бізнес – на кількох чиновників міської ради було заведено кримінальні справи.

Може цього разу, хоча б через те, що відповідне розпорядження надійшло з Києва, на діяльність гральних закладів і в нашому місті, можна буде вплинути.

Источник: А. Чиндрова

Можливо, Вам буде цікаво

By