Візьміть дитину у родину

Хто хоч раз побував у дитячому будинку , той на все життя запам'ятає дитячі очі , сповнені болем, сумом і очікуванням. В їхніх очах є надія: може, в цей раз прийшли за мною, може, в мене з'явиться сім'я, може в мене знову буде мамо й тато? І кожній дитині, якого б віку вона не була, завжди необхідно відчуття того, що її люблять та цінують, що про неї турбуються і переживають, що її захищають та допомагають реалізувати свій потенціал.

Система державної опіки в Україні створювалася за умов старої політичної системи. В її основу були закладені ідеї колективного виховання дітей. З цього приводу Україна успадкувала систему великих інтернатних закладів, де діти позбавлені індивідуальної опіки. Водночас, такі сімейні форми виховання, як опіка, піклування і прийомні сім'ї, в нашій країні мають глибокі історичні корені, які частково були загублені. Бажання взяти на виховання дитину , народжену іншими, є ознакою нашої культури. Час повернутися до історичних витоків, трансформувати існуючу систему опіки і піклування від колективних форм виховання до сімейних.

Бути опікунами, прийомними батьками або батьками -вихователями – це нелегке завдання. Треба мати особливу силу, щоб відчути всю трагедію дитячої душі, щоб знову наповнити її відчуттям щастя та злагоди і подарувати віру у майбутнє. Це постійне вирішення повсякденних проблем, приділення уваги розвитку навичок самообслуговування, позитивного спілкування, впевненості у різних ситуаціях суспільної взаємодії. Адже кожна дитина, яка влаштовується у родину, має свою долю. Як правило, далеко не безхмарну. І дуже важливо, щоб ті, хто береться прийняти їх у сім'ю, мали бажання зрозуміти цих дітей, обігріти своєю любов'ю і вселити в їхні душі віру і надію.

Держава приділяє належну увагу сімейним формам виховання. Фінансування сімей опікунів, піклувальників, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу здійснюється за рахунок державного бюджету. Розмір щомісячної державної соціальної допомоги на дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку. Крім того, одному з прийомних батьків та батьків – вихователів виплачується грошове забезпечення у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Більш детальну інформацію щодо створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу ви можете отримати безпосередньо в Центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за адресою: пл. Леніна, 9а або за телефоном: 2-72-67.

Можливо, Вам буде цікаво

By