Відпочинок визначається розміром гаманця

Літо вже на дворі, і час подумати про відпустки. У спекотну пору так і ваблять море, гори чи просто дача за містом. Безсумнівно, криза наклала свій відбиток на якість відпочинку наших городян, але все-таки – чи задумуються новомосковці про відпустку, і чи відрізнятиметься вона від минулорічної, про це ми і запитували жителів нашого міста.

Наталка, бухгалтер:

– Минулого літа я відпочивала у Чехії – дуже сподобалось, думала і в цьому році поїхати. Правду сказати, нинішня криза дуже порушила мої плани – і я вже сумніваюсь, що зможу поїхати за кордон. Довелося змінити роботу, відповідно, і зарплатня стала менше. Навіть не знаю, куди влітку податися. Швидше за все туди, куди грошей вистачить… А взагалі, хочу сказати, що життя стало набагато гіршим.

Тетяна, домогосподарка:

– Я втратила роботу, тож про відпустку і не мрію. На щастя, чоловік працює, але заробляє небагато, так що вистачає тільки на найнеобхідніше, а ще ж маємо двоє дітей. Поки що діти на два тижні прилаштовані у шкільних таборах, а потім? Сидітимемо всі вдома. А що, зараз багато хто так живе – не ми одні.

Олександр Сергійович, пенсіонер:

– Зазвичай я щоліта їжджу до Криму – домовляємося заздалегідь з друзями із Києва та Павлограду і разом їдемо відпочивати. Цьогоріч обираю між Кримом і Трускавцем. Упевнений, що час проведемо, як завжди, гарно. У мене багато знайомих і родичів у різних куточках країни, тож частенько вирушаю у мандри до когось у гості.

Тамара Іванівна Слюсаренко, вчитель:

– Я вже четвертий рік поспіль відпочиваю у нас на пляжі. Цього року хочу підняти громадськість на захист дитячого пляжу, який не виглядає доглянутим. Наше місто таке чудове – в центрі і ліс, і річка – тільки відпочивай. Але натомість… На пляж вночі приїжджають молодики розпивати спиртне, пісок – з камінням і склом, та нікому нічого не треба. Я хочу, щоб наші діти відпочивали тут, і намагатимусь все зробити для цього.

Володимир, бармен:

– Минулого року ми змогли з дружиною дозволити собі відпочинок у Криму. Сподівались зробити це сімейною традицією, але правду кажуть – бідному женитися, то й день короткий. В цьому році зарплати зменшились – роботодавці спекулюють кризою – і ми вже й не сподіваємось на гарну відпустку, в кращому разі – вирвемось на кілька днів на Азовське море. А взагалі хочу сказати, що заможні люди як могли собі багато дозволити, так і зараз дозволяють, а прості громадяни стали ще біднішими…

Олена, мама у декретній відпустці:

– Я зараз без роботи, живемо з трирічною донечкою вдвох за рахунок моєї мами, яка отримує 400 гривень, тож яка відпустка? Тут аби вижити… Але доньці дуже подобається річка, пляж, тому ходимо за нагоди туди. Звісно, мрію показати дитині море, але як скоро вдасться це зробити – не знаю. Чула нещодавно в новинах, що в Польщі виплачують допомогу на дитину у 10 разів більшу, ніж у нас. Якби нам хоча б рази в три збільшили, може б ми і могли собі щось дозволити, а так – виживай як знаєш, а про задоволення від життя і не мрій.

Роман, юрист:

– Я щороку відпочиваю на Азовському морі. Але зараз це стало дорогим задоволенням, та й на роботі навряд чи відпустять надовго. Цьогоріч планую все-таки вирватися у Бердянськ розважитися в аквапарку.

Олена, продавець:

– Я взагалі не впевнена, що матиму відпустку. Грошей немає, то й відпочивати нема за що. Зараз важливий кожен день, краще попрацювати і заробити гроші. Дехто говорить, що криза закінчується, а для мене – кінця-краю їй не видно . Але як і кожна людина я хочу дозволити собі трохи розслабитись, хоча розумію, що реально це навряд чи вийде.

Дмитро, менеджер:

– У цьому році плануємо з дружиною поїхати за кордон. Це буде наша перша поїздка – син вирішив порадувати батьків і купив нам дві путівки. У минулому році ми відпочивали на морі, тому що робили ремонт, платили кредити. Зараз, хоч і криза, але витрати стали меншими, тож я її майже не відчув і тепер можу дозволити собі відпочинок.

Марія Іванівна, вчитель:

– Я так втомилася за рік, що не можу дочекатися відпустки! Про море не мрію, фінансово скрутно, та я із задоволенням ходитиму на річку, в ліс, у нас є всі умови для повноцінного відпочинку. Єдине, що псує настрій, – це забрудненість наших перлин. Але то вже інше питання, і чистота навколишнього середовища залежить від нас самих…

Іван Максимович, водій:

– Моя робота в більшості пов'язана з поїздками до м. Одеси, тому море бачу цілий рік. В теплу пору року вдається інколи скупатися, доки ждемо вантаж. Звичайно, це не повноцінний відпочинок, але море вже не викликає такого захоплення, як, припустимо, у моєї родини. Доки були діти маленькі, то, звичайно, кожного року всі разом їздили і на Чорне, і на Азовське море, а тепер вони дорослі, тому самі планують свій відпочинок. То ми з дружиною вирішили побувати на Світязі. Це озеро ще називають українським Байкалом як за величиною, так і за чистотою води. Сподіваюсь, що воно нам сподобається не менше, ніж море.

Людмила Іванівна, пенсіонерка:

– У мене тепер безперервний відпочинок. Куди там мені їхати! Тих копійок, що платить держава, (я більше тридцяти років пропрацювала у сфері культури), не вистачає на необхідне. Доводиться трохи підробляти, хоча й здоров'я вже немає. Та й якби були гроші, то на море я б не поїхала, в моєму віці на сонці пектися небезпечно.

Іван і Катерина, молоде подружжя:

Звичайно, цього року наші прибутки зменшилися, але на море все одно поїдемо, адже працювали цілий рік. Тим більше, пережили не кращі часи, економічна ситуація далася і нам взнаки. Тож треба відновити сили. Не будемо впадати у відчай, песимізм – не кращий товариш . Взагалі, хочеться бачити на вулицях міста більше усміхнених облич. Незважаючи ні на що, життя продовжується, а воно ж прекрасне, хіба не так?

Можливо, Вам буде цікаво

By