Засідання „круглого столу” з фермерськими господарствами

27 травня заступник начальника Новомосковської ОДПІ О. Лукін та фахівці Новомосковської ОДПІ провели засідання круглого столу з представниками асоціації фермерських господарств Магдалинівського району на чолі з головою асоціації В. Лебеденком.

Олександр Олександрович зупинився на взаємовідносинах податкової інспекції з фермерськими господарствами Магдалинівського району та зазначив, що управлінням аудиту юридичних осіб Новомосковської ОДПІ за 2008 рік та 1 квартал 2009 року проведено 17 перевірок фермерських господарств Магдалинівського району, за результатами яких донараховано 482 тис.грн. Майже всіма фермерськими господарствами допускаються аналогічні порушення податкового законодавства, серед яких значним є заниження об'єкту оподаткування по податку на додану вартість. Даний факт є неприпустимим, оскільки призводить до загрози невиконання доведеної планово-нормативної бази з надходжень платежів до державного бюджету.

Начальник відділу податкового аудиту, відбору платників та аналізу їх діяльності Л. Фісун розповіла присутнім про інші види порушень податкового законодавства, серед яких найбільш поширеними є такі: реалізація сільськогосподарської продукції пайщикам в рахунок орендної плати за землю або в рахунок заробітної платні нижче собівартості продукції, безпідставне завищення податкового кредиту при придбанні засобів (легкових автомобілей) та товарів, які не використовуються у господарській діяльності платників, заниження фактичної врожайності сільськогосподарської продукції, факти нецільового використання сум акумульованих коштів ПДВ, які залишаються у розпорядженні сільськогосподарських підприємств.

Начальник відділу адміністрування податку на додану вартість О. Червоняща зупинилась на актуальних питаннях з податку на додану вартість для сільськогосподарських виробників та відповіла на запитання щодо порядку заповнення декларації з податку на додану вартість.

Заступник начальника Магдалинівського відділення Новомосковської ОДПІ О. Ігнатенко розказав про пріоритетні напрямки роботи Новомосковської ОДПІ з фермерськими господарствами, зокрема наголосив на необхідності добровільної сплати податків у розмірах, які б відповідали реальним результатам фінансово-господарської діяльності суб'єкта господарювання.

Завідувач сектору масово-роз'яснювальної роботи та звернень громадян І. Бадуліна розповіла про переваги подання податкових документів за допомогою електронної пошти та про перехід до централізованої системи подання податкових документів, та ознайомила з роботою інформаційно-довідкового департаменту органу державної податкової служби.

Можливо, Вам буде цікаво

By