Cлужба вірою і правдою

Вісімнадцятого червня українські дільничні інспектори міліції відзначають своє професійне свято. У цієї служби давня і цікава історія, початок її сягає часів Івана Грозного, за указом якого «сошні люди», тобто селяни, люди від сохи, обирали на місцях тих, хто захищав би їх від свавілля самих же царевих слуг, поведінка котрих стосовно простих людей врешті-решт обурила навіть самого государя. Вимоги до попередників нинішніх дільничних були доволі простими, але наче писалися на всі часи: наприклад, щоб «письмом володіли та душею прямі були». А ще – щоб були заможними… Однак це так і залишилося побажанням.

Набагато ближчими за часом колегами сучасних дільничних є працівники поліцейських підрозділів, створених у 1862 році відповідно до документа, виданого імператором Олександром ІІ. За появу звичних сьогодні термінів «дільниця» та «дільничний» сучасні працівники служби ДІМ мають дякувати саме йому.

«Тимчасовим правилам про устрій поліції в містах та повітах губерній» Олександра ІІ поклала край революція 1917 року. Першим документом, яким було закріплено статус дільничного, стала Інструкція для районних наглядачів, затверджена 18 червня 1923-го р. Саме ця дата і виявилася вирішальною у визначенні дня професійного свята дільничних інспекторів міліції.

В Новомосковському міському відділі міліції працюють дільничні, які своєю багаторічною службою заслужили авторитет та повагу людей, і дільничні, які за короткий термін служби вже встигли зарекомендувати себе висококласними професіоналами.

Сучасний дільничний інспектор, насамперед, універсал: і детектив, і експерт, і економіст, і психолог, а іноді навіть і психиатр – все залежить від ситуації. І тут немає нічого дивного, адже інколи він є чи не єдиним представником влади для тисяч громадян, скажімо, в сільській місцевості.

За роки свого існування служба зазнала чимало змін, новацій, реорганізацій тощо. І нині дільничним доводиться працювати нелегко за недосконалої законодавчої бази та недостатнього матеріально-технічного оснащення. Та попри те, що влада не помічає низького рівня забезпечення дільничних житлом, транспортом, оргтехнікою, вони віддаються роботі сповна, щодень приходячи на допомогу громадянам. Цей тернистий шлях вибирають найстійкіші та вірні своєму покликанню люди. Через десятиліття вони з честю передають кращі традиції і здобутки служби.

Вітаючи зі святом своїх дільничних інспекторів, бажаємо їм натхнення та невичерпної наснаги в почесній правоохоронній діяльності, достатку та злагоди в родинах, духовного піднесення на довгі роки та успіхів у роботі.

Можливо, Вам буде цікаво

By