Хлібороби роблять свою святу справу

В Україні тривають жнива. Новомосковський район, який завжди відзначався кращими врожаями в області, і цього року, обіцяє бути одним з перших.

Для хліборобів цей рік видався складним. Фінансова криза позначилася на більшості господарств, і тепер їм, як ніколи, доводиться розраховувати тільки на себе. Адже бюджетна підтримка рівна нулю. Коли під час весняно-польових робіт господарства району потребували близько 10 млн. грн., держава виділила лише 700 тисяч одному із господарств. От і зараз з бюджету держави надійшло лише 2,5 млн. грн., заборгованих селянам, і знову ніяких дотацій, хоча минулого літа район отримав 25 мільйонів.

Не була прихильною і погода – літня спека цьогоріч на 8С більша від середньорічних показників, а для посівів така температура дуже висока. На щастя, в останні дні перед жнивами випали дощі, тож рослини таки доотримали свою частку вологи.

Як жнивується новомосковським аграріям цьогоріч, скільки вже зібрали за перші дні роботи на полі, ми запитали у начальника управління агропромислового розвитку Новомосковської райдержадміністрації Анатолія Івановича М'ясоїда.

– У цьому році хлібороби Новомосковського району повинні зібрати 52 тисячі гектарів ранніх зернових, з яких 19 тисяч – ярого ячменю, 3 тисячі – озимі, 28 тисяч – пшениця, – розказує Анатолій Іванович. – Хоча урожай очікується добрий, він все-таки буде гіршим, ніж торік, – з ранніх зернових отримаємо приблизно 170 тисяч тон зерна. На сьогоднішній день вже зібрано урожай озимих (урожайність склала більше 30 ц\\га), близько 40 центнерів ми отримуємо з гектару озимої пшениці.

Вже зібрано більшу частину врожаю у господарствах „Рассвєт”, „Ягідне”, „Вільне-2000”, за урожайністю кращими є агрофірми ім. Горького та „Орільська”, „Злагода”. Багато фахівців задіяно у жнивуванні, але, безперечно, головними у цьому складному, виснажливому процесі збирання хлібу є комбайнери. Хліб на нашому столі – це перш за все їх заслуга. Тому не міг А. М'ясоїд не відзначити кращих працівників. Так, Ю. Таршин та його помічник О. Озеров з ТОВ АФ „Вільне – 2000”, які на комбайні Лексіон станом на 16 липня намолотили більше 1300 тонн із 365 га.

Офіційно жнива у районі було розпочато 10 червня. До 25 липня сільгоспвиробники планують закінчити збирання врожаю. Але попереду не менш відповідальна пора – підготовка до врожаю 2010 року. Треба посіяти близько 40 тисяч гектарів озимої пшениці – культури, яка має найбільший потенціал і найбільшу врожайність. Будемо сподіватись, що все пройде успішно.

Так, не дивлячись на нестачу коштів і примхи погоди, новомосковські хлібороби успішно жнивують. Витривалості й винахідливості наших земляків можна лише позаздрити – без жодної підтримки з боку держави вони роблять свою святу справу – збирають хліб. І низький їм за це уклін.

На 21 липня в районі вже було зібавно 97 475 тонн ранніх зернових при середній врожайності 37,2 ц\\га.

Источник: А. Чиндрова

Можливо, Вам буде цікаво

By