Такі люди мають вирішувати нашу долю

На дачній ділянці Олександра Сергійовича Кривка панує якась особлива атмосфера. Здавалось би, все як у всіх: ті ж декілька соток землі, будиночок, фруктові дерева… Та енергетика тут така, що потрапивши на дачу, не хочеться її залишати. Крім звичних сортів дерев та кущів, у Олександра Сергійовича добре прижилися незвичні для нашого клімату японська ірга, волинська чорниця, які тут почуваються досить комфортно.

З часу нашого знайомства з майстром «золоті руки» і просто порядною людиною, ми підтримуємо зв'язок з паном Кривком. Знаючи, що він постійно працює над винаходами, цікавимося, що новенького зявилося у його колекції.

На цей раз Олександр Сергійович познайомив нас з новим замовленням, над яким працював всього два тижні, – монтував вітрогенератор, який виробляє електроенергію за допомогою вітру. В умовах кризи та захмарних цін на комунальні послуги винахідник вирішив допомогти людям пережити нелегкі часи і звернути увагу у даному випадку на безкоштовну енергію вітру, зробити так, щоб людина полегшила своє економічне становище. Вітрогенератор виробляє 3 кіловати, 50 герц (як і в електромережі). Можна користуватися цим приладом як вдома, так і в промисловому виробництві, значно економлячи кошти. Зразок, представлений нам, має бути встановлений на висоті 8-10 метрів і при швидкості вітру 8-10 метрів на секунду здійснювати 800-1000 обертів на хвилину. За цих умов вітрогенератор буде працювати продуктивно. Представлений зразок зроблений на замовлення росіян, які налагоджують виробництво вітрогенераторів у Синельниковому. Єдине, що вони представили майстрові, – це генератор, а все решту Олександр Сергійович виготовив і змонтував своїми руками. Незабаром росіяни забезпечать роботою не один десяток синельниківців, та й відрахування до бюджету надходитимуть стабільно. Де буде продаватися продукція – вирішуватимуть росіяни. Можливо, й нам запропонують, але вже за європейською ціною. Що поробиш, нема у нас керівників, здатних думати про людей, а не лише про власний зиск.

Треба зазначити, що вітрогенератор дуже компактний, займає мінімум місця і важить всього 48 кг. Подібні механізми значно важчі – до 3 тонн, так що це теж важлива особливість цього агрегату.

На запитання, чому наші можновладці не виявляють цікавості до винаходів Олександра Сергійовича, він відповів: – Тому що на сьогодні вигідно ні за що не відповідати. Можна набрати людей на створене підприємство, а потім їх звільнити, а самому втікти за кордон.

Якби ж сьогоднішні керівники були державними діячами, то повз їх увагу не пройшли б мої винаходи. Хіба в нас мало безробітних, які потребують працевлаштування, і хіба б не працювали люди на підприємствах у себе вдома, а не шукали б долі по закордонах? Але ж це дуже відповідально, дати людям роботу з усіма соціальними гарантіями. Всі живуть одним днем.

Моя життєва філософія інша. Я чим можу допомагаю людям. Мені шкода, коли жінка, не розгинаючи спини, порається з сапою в городі. В мене багато знайомих по всьому світу, багато допомагаю жителям західних регіонів, які дуже тяжко працюють, а природа часто випробовує їх на міцність і витривалість різними стихіями: то граду вкине, то буревієм розтрощить будинки і садиби. Ось готую плуг на допомогу знайомим із Волині, тепер літня жінка отримає помічника, змайстрованого мною: плужком, який я підготував до відправки, можна і орати, і картоплю копати.

Завжди радісно, коли люди дякують за зроблене. Саме цього я і прагну.

Ми ж не повинні повертатися до кам'яного віку, а маємо рухатися вперед, вдосконалюватися. Я маю близько 60 винаходів, і якби хоч половину з них вдалося запустити у виробництво, ми б значно поліпшили життя наших людей – зменшили б фізичні навантаження, і зекономили б їх кошти, а головне – забезпечили б роботою близько 10 тисяч людей.

Олександр Сергійович ще довго розповідав про свої винаходи, пригощав фруктами із власного саду та й пообіцяв, що на наступну зустріч знову здивує нас новим винаходом.

Незабаром на нас чекають нові вибори до влади всіх рівнів. І дуже важливо, щоб такі, як Олександр Сергійович Кривко, потрапили до Верховної Ради, органу, який пише закони нашого життя. Щоб ми вибирали кандидатів не за партійними списками, а конкретних людей, яких знаємо, яким можна довірити свою долю на декілька років. Не дамо себе ошукати.

Источник: Т. Харківських

Можливо, Вам буде цікаво

By