На район чекають перетворення

Інвестиції – це завжди вигідно і державі, і людям. На жаль, інвестиційна привабливість нашої країни не дуже велика. Тому вливання нового капіталу у розвиток того чи іншого регіону завжди дає надію на поліпшення його економічних і соціальних показників. Приємною новиною стала звістка про те, що найближчим часом у Новомосковську та Новомосковському районі з'являться нові об'єкти. Заводи, комбінати, господарства мають побудувати російські бізнесмени, які розробили програму Міждержавний майновий комплекс „Росія-Україна”. Про подробиці нового проекту представникам ЗМІ розказав голова Новомосковської райдержадміністрації Ігор Іванович Гуртовий.

– Російські бізнесмени вирішили вкладати кошти у нашу державу, – говорить І. Гуртовий. – На те є різні причини – і близкість до Європи, і сприятливі погодні умови нашого регіону, і політичні мотиви. Але як би там не було, головним є те, що значні кошти, а це ні багато, ні мало – 2,5 млрд. доларів, будуть вкладені і в наш район, від чого, безумовно, виграють і його жителі.

Про серйозність намірів росіян свідчить уже те, що майновий комплекс створений у рамках міжурядових угод, а програму патронує прем'єр-міністр Російської Федерації В. Путін. Але, як завжди, свою роль зіграв і людський фактор – багато про що було домовлено ще під час особистих зустрічей голови районної держадміністрації із впливовими друзями з-за кордону.

Власне сам проект, як пояснює Ігор Іванович, спрямований на район, але оскільки Новомосковськ знаходиться у його центрі, то важливі об'єкти соціально-побутової сфери з'являться і тут. Так, у Новомосковську до 2017 року буде реконструйовано Палац культури металургів, який планується перетворити у справжній осередок культурного життя міста. Стадіон поряд з ним буде перетворено на спортивну базу, де тренуватимуться спортсмени, які займаються греблею на байдарках і каное – майбутні олімпійці. Також у місті планується нарешті зробити глобальну реконструкцію водоводу, покращити медичне обслуговування. З'явиться в нашому місті і сучасний готель, а відомий своїми багатообіцяючими проектами мікрорайон „Самарський” матиме сучасний спортивний комплекс.

Всі ці об'єкти, в першу чергу, покликані обслуговувати працівників майбутнього Майнового комплексу «Росія-Україна», але, звісно, послуговуватимуть і мешканцям нашого міста та району.

Важливою умовою для появи нових об'єктів в районі є те, що урядові структури до реалізації проекту підключатися не будуть – інвестори убезпечують себе від крадіжок та махінацій. Навіть кадри для названого проекту готуватимуть росіяни самі – на базі металургійного технікуму і аграрного коледжу з'являться призначені для цього сучасні навчальні заклади.

– Це тільки зараз здається фантастикою, – говорить І. Гуртовий, тримаючи в руках об'ємну теку з паперами, – але якщо не планувати, не рухатись вперед, то як тоді жити і працювати далі?

Близько 60-ти підприємств, які з часом з'являться на Новомосковщині, дадуть роботу 18 тисячам людей. Робочі місця – це завжди актуально, особливо в сільській місцевості. Отже, якщо програму буде реалізовано, мешканці району отримають змогу влаштуватися, скажімо, на завод з виробництва фруктози чи на м'ясоконсервний комбінат, хлібозавод, комбінат з виробництва елітного насіння, завод по утилізації гумових виробів, сміттєспалювальний завод, комбінат по видобутку і переробці торфу, комбінат з виробництва будматеріалів, завод з виробництва біопалива, харчових порошків, племінний конезавод, завод по вирощуванню кроля та шиншили з глибокою переробкою і ще багато чого.

Втім, значний перелік підприємств, які мають з'явитися на теренах району, мимоволі змушує замислитись і над тим, як вплинуть новобудови на природу Новомосковщини. Адже вона досі славилася як рекреаційна курортна зона, і наскільки змінять її майбутні перетворення – покаже час…

Источник: А. Чиндрова

Можливо, Вам буде цікаво

By