О ЗЕМЛЕ, СОНЯЧНА МОЯ, ВІНЧАЙСЯ КОЛОСОМ І ЦВІТОМ!

Довгий шлях у хліба від лану до столу. І рідко хто з міських мешканців, купуючи золотавий буханець, замислюється над тим, скільки праці було вкладено у нього. Важкої хліборобської праці… Бо ніколи не було легко на нашій землі тим, хто робив хліб – то складні погодні умови дошкуляли трударям, то затьмарювали добрий ужинок проблеми зі збутом зерна, цінами на пальне, міндобрива, техніку… Але хліб завжди залишається хлібом. І після важкої праці приходить час свята. Так вже заведено на українській землі – по завершенню жнив уся велика хліборобська родина збирається для того, щоб відзначити завершення збирання врожаю, або як ще кажуть – обжинки.

Не зраджують звичаям і аграрії Новомосковського району, де обжинки відзначають усі разом, гуртом. Цьогорічне свято врожаю зустріли по-особливому – за щедро накритими столами у Будинку офіцерів у смт. Черкаському. У цей день 8 серпня підбивали підсумки і вшановували кращих робітників району, які доклали найбільше зусиль, щоб зібрати високий врожай. А урожай на Новомосковщині справді рекордний – з площі 50776 гектарів зібрано 244 тисячі тонн зерна при середній врожайності 48 центнерів з гектара!

Урочисто, під оплески присутніх у святково прикрашеній залі, Анатолій Іванович М'ясоїд, начальник управління агропромислового розвитку Новомосковського району вручив останній сніп зі жнивного поля та духмяний коровай із нового врожаю 2008 року Ігорю Івановичу Гуртовому, голові райдержадміністрації та Миколі Григоровичу Сухому, голові районної ради.

– За 26 діб, – відрапортував Анатолій Іванович, – більш як 150 збиральних комплексів зібрали урожай Новомосковщини, намолотивши рекордний вал зернових.

– У нас є всі підстави відзначати день врожаю з почуттям добре виконаного обов'язку, – зазначив у своєму привітальному слові до хліборобів І. Гуртовий. – За всю свою історію Новомосковський район ще не знав таких показників. На сьогодні це кращий врожай по області, і, я вважаю, один з кращих показників по Україні. Для того, щоб досягти такого високого результату, були задіяні значні матеріальні ресурси, сотні одиниць техніки, втілені на практиці досягнення новітніх технологій. Але в усі часи головним капіталом були саме люди, трударі району, на яких тримається слава Новомосковщини, яким не позичати вміння вирішувати найскладніші завдання і отримувати найкращі результати. Низький їм уклін!

Серед тих, хто доклав найбільше зусиль для того, щоб уже другий рік поспіль наш район посідав перше місце в області за показниками урожайності та валу, Ігор Іванович назвав агрофірми “Дружба” (дир. А. Вуйчицький), “Олімпекс-Агро” (дир. М. Хандога), “Спаське” (дир. Ю. Пришедько) та агрофірму ім. Горького (дир. М. Селезньов).

Випестила наша родюча земля кожен колосок, кожну зернину. Але чого б вартувало все це багатство, якби до нього не доклали праці наші трударі. На полях району цьогоріч працювало 228 комбайнів, у середньому навантаження на кожну одиницю техніки склало 223 гектари. Важко переоцінити роботу кожного з хліборобів – комбайнерів, механізаторів, агрономів, водіїв, жаткарів – завдяки самовідданості та професіоналізму яких золоте збіжжя потрапило у комори. На адресу тих, хто в кожну зернину вклав частинку душі, в цей день лунало багато щирих слів подяки, а найкращим працівникам сільського господарства були вручені відзнаки.

О ЗЕМЛЕ, СОНЯЧНА МОЯ, ВІНЧАЙСЯ КОЛОСОМ І ЦВІТОМ!– Свято врожаю завжди було, є і буде вінцем праці тисяч людей, які мають відношення до важкої і нелегкої професії – ростити хліб на землі, – наголосив у своєму виступі М. Сухий. – Скільки б хліба не виростили – сто тонн чи п'ятсот тисяч, він завжди буде для нас дорогим, бо в ньому – тяжка праця сільських трударів. Величезне спасибі усім нашим хліборобам, бо найкращий результат в області дався нелегко. Але фундамент, закладений для цього старшими поколіннями, нашими ветеранами, має велике значення, Їх нащадки, які нині працюють на цій землі, гідно продовжують справу батьків. Збереглися на Новомосковській землі і добрі традиції – завжди намагатися бути кращими і досягати найвищих результатів за будь-яких умов.

Завітав у цей день на свято до працівників села і О. Любович, начальник управління агропромислового розвитку Дніпропетровської облдержадміністрації. Він підкреслив, що у працівників району є чому повчитися, і вони є прикладом для всієї області.

– Дніпропетровщина, – повідомив він, – в цьому році отримала 3 млн. 100 тис. тонн ранніх зернових – найкращий показник за часи незалежності. А враховуючи те, що ми ще збиратимемо кукурудзу, є реальна можливість зібрати близько 4 млн. тонн зернових. До слова, найкращий показник у Дніпропетровській області був ще у 1990 році – 3 млн. 550 тис. тонн.

Говорячи про працелюбність і професіоналізм сільських працівників, не можна не сказати і про тих, хто стояв на чолі усіх сільськогосподарських робіт у районі. Відзнаку за розвиток регіону від голови Дніпропетровської облдержадміністрації О. Любович вручив І. Гуртовому, голові райдержадміністрації. Подяки і грамоти від головного управління облдержадміністрації отримали також інші аграрії.

З успішними жнивами хліборобів району привітали також Г. М. Смирна, голова обкому профспілки працівників агропромислового розвитку, О. М. Головко, секретар Новомосковської міськради, М. О. Березюк, голова профспілки НТЗ, М. П. Солошенко, …..?

Багато ніжних і ліричних слів про землю і хліборобську долю знайшлося у Анатолія Станіславовича Вуйчицького, Героя України, директора агрофірми “Дружба”.

– У житті небагато буває світлих хвилин, але зараз на Новомосковщині світле свято – День урожаю. І люди, і природа у цьому році попрацювали у єдиному пориві – і Новомосковщина отримала чудовий врожай. Шкода, що такий прекрасний рік уже пішов в історію, але він завжди світитиме нам променем, який вестиме нас до успіху. І в подальшому ми докладатимемо усіх зусиль, щоб земля була випестувана, як жінка. Треба віддати їй все, щоб посіяне зерно дало гарний врожай.

Источник: А. Чиндрова

Можливо, Вам буде цікаво

By