Звернення депутатів Новомосковської міської ради В. Криші та Л. Резніченко до жителів міста і району.

Шановна територіальна громадо міста Новомосковська! Шановні жителі міста Новомосковська!

Славне, історичне, козацьке місто Новомосковськ кожному із нас дороге. Для когось воно є місцем проживання, для когось – районним центром. Думається, що вигляд нашого міста, його чистота і привабливість милуватимуть душу кожного з нас. Адже ми люди.

Височить у Новомосковську пам'ятка архітектури, Свято Троїцький Собор, збудований козаком – народним майстром з Харківщини Якимом Погрібняком. 230 років минуло з часів побудови Собору, який став символом міста, він занесений в державний реєстр архітектурних пам'яток України, є привабливим для всіх гостей Новомосковська, знаний не лише в Україні, а і за її межами.

Та як довго ще зможе вистояти ця споруда – ніхто відповісти не зможе. Ми знаємо лише, що висновками компетентних комісій давно зафіксовано руйнування дерев'яних конструкцій Собору, визнано за необхідне їх ремонт та заміну.

Звернення депутатів Новомосковської міської ради В. Криші та Л. Резніченко до жителів міста і району.Звичайно, свята споруда дерев'яна, і час від часу потребує ремонту. Так було завжди: і в дореволюційні часи, і радянські. Та наші предки знаходили можливість ремонтувати Собор і зберегли його для нащадків.

А ми? Ми, на превеликий жаль, цього зробити не можемо, не вміємо, чи просто не по-християнськи вичікуємо чогось… Тут питання до міської влади, до Настоятеля Собору.

А ось питання до нас з вами, шановні новомосковці.

Погляньмо на охоронну зону навколо Собору!

Де мають бути лише кущі, дерева, квітники – бруд, сміття, пляшки, несанкціоноване паркування машин, а біля забору Собору, з боку автовокзалу – сміттєзвалище. При вході в церкву – торгівля лахміттям і чим лише захочеш, що іноді не так просто протиснутись у ворота.

Страшно стає. О Боже! Чому ми такі? Хто ми є? Що ми робимо? Де у світі можливо побачити ще таке? Пробачте, адже, як говорить Біблія: «Мудрые несут славу, а глупые -бесславие». Біблія, Книга притчей Соломонових, глава З.

Р.S. Те, що робить міська влада аби зберегти Свято – Троїцький Собор, будемо вивчати і вас інформувати. А поки що друкуємо рішення сесії міської ради 5-річної давнини, де міський голова забороняє, доручає, рекомендує… Що з цього зроблено – прийдіть на Соборну площу і подивіться.

Можливо, Вам буде цікаво

By