Незаконні вирубки суворо караються

На порозі Новий рік, і незабаром у кожній оселі запалають вогнями красуні-ялинки. Багато хто віддає перевагу штучним символам Нового року, тим самим зберігаючи природу, хтось уже придбав ялинку на ринку, а хтось не хоче витрачати кошти з сімейного бюджету і прямує до лісу, щоб самовільно зрубати дерево…

Чим живе сьогодні ДП «Новомосковський лісгосп», як попереджують самовільну вирубку хвої, ми запитали у його керівника Сергія Олексійовича Смільського.

– Кожного року грудень для нас є найважчим місяцем. З одного боку, це єдиний місяць, коли ми можемо трішки заробити, а з іншого – маємо багато клопоту з охороною ялинкових ділянок. Чомусь наші громадяни і досі не усвідомили, що безконтрольна вирубка шкідлива для лісу.

Спеціально до новорічних свят ми щороку засіваємо нові ділянки ялинок, і вже через шість років їх вирубуємо і продаємо. Цей процес налагоджено, і він є безперервним. Але, на жаль, наші громадяни ніяк не можуть побороти в собі бажання придбати новорічну ялинку безкоштовно. Тому й доводиться застосовувати різні заходи, щоб упередити крадіжки зелених красунь у переддень новорічних свят.

Доброю допомогою цього року для нас став кінний загін Дніпропетровського обласного відділу внутрішніх справ. Добре екіпіровані вершники на конях охороняють лісові угіддя на масиві Решкут, у Піщанці та Орлівщині. До того ж, Новомосковським міськвідділом міліції нам було виділено двох правоохоронців зі зброєю. Сподіваємось, що таким чином вдасться уникнути щорічних незаконних вирубок ялинок. А якщо такого порушника буде затримано, то крім штрафу, він ще повинен буде сплатити матеріальні збитки, сума яких залежатиме від віку дерева, а це немало – від 124 гривень до 9000 тисяч. Знаючи про це, навряд чи з’явиться спокуса ризикувати власним гаманцем.

Тим більше, що ціна на ялинки, які реалізовуються у лісництві, цілком демократична: до 1м – 36 грн., 1,5м – 40 грн., до 2,0м – 45 грн., від 2 до 3 метрів – 84 гривні.

Так що, будь ласка, приїжджайте до лісництва щодня (крім неділі) з 8.00 до 18.00 і вибирайте лісову красуню на будь-який смак.

Налагодивши цивілізовані стосунки, ми збережемо наш неповторний реліктовий ліс.

Источник: Т. Харківських

Можливо, Вам буде цікаво

By