Нова Москва очима москвичів

Новою Москвою часто називає Новомосковськ міський голова. Повіривши у свою близькість до російської столиці навіть вітав нового російського президента Д. Мєдвєдєва з призначенням. Чи хоч трішки схоже наше місто на столицю Росії – Москву – охоче поділилась враженнями жителька російської столиці, яку ми зустріли у одному з дворів Новомосковська.

Приїжджає сюди Рая до родини чоловіка. – Батьки старенькі, то відвідуємо деколи і два рази на рік, – розповідає жінка, яка вийшла на прогулянку з маленьким синочком Максимком та племінником Іллею.

– Географічне розташування вашого міста дуже вдале: поряд ліс, річка. Але складається таке враження, що тут ніхто не прибирає, а комунальних служб нема взагалі. Набридло дивитися на помийки. З вікна виглянеш – помийка, у під'їзді – сморід, у дворах – сміття. Чому так брудно скрізь – незрозуміло. Разом з тим, на кожному кроці у місті аптеки, гральні автомати, банки, кафе. У останніх ввечері буває сісти ніде. Хоча судити по наповнюваності кафе про благополуччя всіх міських жителів, мабуть, неправильно. Знаю, що далеко не всі у місті живуть заможно. Невелика пенсія моїх свекрів дає мені підстави так говорити.

Звичайно, Москву не порівняєш з вашим провінційним містечком. Але у маленькому місті легше навести лад. Воно маленьке, затишне, поряд ліс. У вас кожна вулиця може стати зоною відпочинку.

Влада Москви з бюджету виділяє великі кошти на озеленення. Якби ви бачили, які у нас чудові клумби! Особлива гордість – у вигляді російського прапора, герба… Ми не бачимо, коли квіти в'януть, їх замінюють на нові тоді, коли місто відпочиває. Так і має бути. З настанням першого тепла сквери та парки загораються різнобарв'ям кольорів. Мамам з маленькими дітьми є де гуляти, і малюки змалечку звикають до краси.

Мій чоловік працює з губернатором Громовим, тож про Московську область можу сказати те ж саме: тут також не шкодують коштів на озеленення, розвиток спорту. Спорт особливо важливий для підростаючого покоління. Тож керівництво області робить все для того, щоб якомога більше молоді долучалося до здорового способу життя.

У вашому ж місті влада найбільшу увагу приділяє будівництву, інколи хаотичному, на мій погляд. Взяти хоча б новий торгівельний «Сіті-Центр». Навіщо було його ліпити практично на дорозі, коли тут вже є цілий ряд магазинів, які тепер закриті цією величезною будівлею? Уявляю, що відчувають тепер їх власники. Як на мене, у центрі достатньо магазинів, може на окраїнах їх не вистачає?

Дуже хочеться сказати про ваші дороги та тротуари. Такого я не бачила ніде. Поряд з такими фешенебельними будівлями – жалюгідний стан вулиць і доріг. Просто сором. Мені з малою дитиною це особливо помітно: і коляска часто ламається, і дитина спотикається та падає на кожному кроці.

Моя мама живе у Севастополі. Це теж Україна, але як там чисто скрізь!

Мабуть, треба поїхати вашим керівникам у подібні міста за досвідом, бо таких, як ваш Новомосковськ (у плані бруду), навряд чи де зустрінеш.

Єдине, у чому Новомосковськ може посперечатися із Москвою – це у салютах. Вони у вас проводяться з царським розмахом, але на фоні загального зубожіння виглядають трохи недоречними.

У вас такі хороші люди – роботящі, добрі, думаю, вони заслуговують жити у чистому та охайному місті, відчуваючи увагу та турботу влади.

Источник: Записала Т. Харківських

Можливо, Вам буде цікаво

By