Держава має домовлятися з бізнесом

Минулого тижня місто відвідала Олександра Кужель, голова Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва, заслужений економіст України.

Про перспективи розвитку малого та середнього бізнесу Олександра Володимирівна розповіла представникам бізнесу міста та району, які зібралися її послухати у коледжі економіка і права ім. Литвиненка.

У ході розмови голова Держкомпідприємництва повідомила, що комітетом разом з підприємцями було розроблено більше 20 документів, які допоможуть створити сприятливі умови для бізнесу України.

Так, пані Кужель зазначила, що це перш за все збереження системи спрощеного оподаткування, єдиного соціального податку, зміни в механізмі отримання ліцензій та скорочення видів діяльності, які підлягають ліцензуванню удвічі, спрощеному доступу до кредитів, лізингу і т.і.

Важливим Олександра Володимирівна вважає розгляд законопроекту, який передбачає наявність при кожному центральному органі влади не більше одного органу контролю.

Кожному підприємцеві відомо, скільки перевірок проводиться контролюючими органами. Тепер вони мають скоротитися мінімум удвічі. До того ж, перевірки носитимуть попереджувальний характер, а не виконуватимуть караючу функцію. Для цього передбачається тридцятиденний термін для усунення порушення.

На засіданні Кабміну йшла мова і про «принцип мовчазної згоди», який полягає у наступному. Якщо малому і середньому бізнесу необхідно отримати той чи інший дозвіл, вони звертаються до владних структур, і якщо протягом визначеного терміну не отримують відповіді, то такий дозвіл автоматично вважається наданим.

Олександра Кужель не асоціює себе з жодною із партій і вважає, що хто б не очолив країну, головне, аби він не заважав розвиватися бізнесу.

Як бізнес розвиватиметься далі, головним чином, вирішує прем’єр-міністр, а не президент. Важливо, хто після обрання президента обійме цю посаду, адже всі зміни, що стосуються бізнесу, погоджуються з головою уряду. Державі необхідно домовлятися з бізнесом, і бачити у підприємцях партнерів, стосунки з якими будуть чесними і прозорими.

Олександра Кужель наголосила на значущості кожної людини на шляху досягнення успіху країни. Не треба сподіватися ні на державу, ні на президента. Кожен у змозі розвити свої можливості і таланти та спрямувати їх на досягнення власного благополуччя. Звичайно, у нас не так легко, як у Америці чи Європі, вести власний бізнес, але треба прагнутия до цього. Робота комітету Держпідприємництва спрямована якраз на комфортні умови для представників бізнесу.

Источник: Т. Харківських

Можливо, Вам буде цікаво

By