Треба знати кожному

У юнацькому відділі міської бібліотеки зустрічі школярів із відомими людьми нашого міста вже давно стали традицією. От і напередодні чергової річниці виводу радянських військ з Афганістану – 10 лютого – у залі бібліотеки зібралась молодь. На зустріч до них прийшли воїни-афганці С. Гусак та О. Шульгін.

Школярі мали змогу задати учасникам бойових дій чимало запитань, а ті у свою чергу, ділилися наболілим з молодим поколінням.

– Найстрашніше на війні – це не смерть, – розповідає С. Гусак. – Cтрашно, коли на твоїх очах гинуть товариші. І краще нікому не знати, що це за відчуття. А ще – ніколи не вірте тим, хто говорить, що воювати не страшно.

О. Шульгін розповів школярам про свої враження від Афганістану.

– Це країна з прекрасною первісною природою. В Афганістані дуже красиві гори, багато давніх пам’яток – фортець і замків. Там люди живуть – без зручностей як у давні часи, але за своєю прадавньою культурою. Там дуже спекотно – під 60С влітку, по півроку не випадають дощі. Тому існує особлива культура вживання води, яку пити треба за особливою системою, до того ж спеціальну – в струмках вона не завжди є безпечною.

Моторошно і незвичайно було слухати розповіді про війну, душманів, міни і кулеметні черги. Гості зустрічі неохоче згадували про самі бої – надто глибокий слід залишили у душі ті страшні часи. У будь-якому разі знати про них треба кожному. Хоча б для того, щоб пам’ятати про героїчні подвиги тих, хто був там.

Источник: А. Чиндрова

Можливо, Вам буде цікаво

By