Час знову братися за роботу

Тридцята сесія п’ятого скликання була, без перебільшення, довгоочікуваною – протягом цілого місяця відкладалася, переносилася. І ось нарешті двадцять шостого лютого депутати зібралися для прийняття доленосних для мешканців нашого міста рішень.

Першим і одним із найголовніших питань було задвердження Статуту територіальної громади міста Новомосковська. Секретар міської ради О. Головко розповів про чотирирічну історію створення Статуту. За цей час і документ, і додатки постійно переробляли, доповнювали і обговорювали. На сесії депутатам належало проголосувати за остаточний варіант міської Конституції. В останній момент міський голова вніс доповнення, згідно якого передбачається обирати депутатів міської ради за мажоритарною системою.

Не дивлячись на багаторічну роботу над документом, у депутатів все ж знайшлись до нього зауваження. Так, Л. Резніченко зазначила, що зміни, запропоновані міським головою, суперечать основному Закону України, а отже можуть стати перешкодою для державної реєстрації Статуту. Окрім того, депутат зауважила, що серед додатків до Статуту немає ряду важливих та необхідних нашому місту. Як то: документів, які визначають зони міста, що не підлягають приватизації, облаштовані автомобільні стоянки та інше. Поіменне голосування вирішило долю Статуту, і його разом із додатками було затверджено.

Пожвавлення у залі викликав виступ депутата С. Мороза, який звинуватив міську владу у недоотриманні коштів до бюджету міста через незаконний продаж ряду об’єктів комунальної власності міста. Депутат запевнив присутніх, що має документи, які підтверджують, що, наприклад, приміщення Ощадбанку було продано за 600 тис. грн., хоча його оренда лише за один місяць складала 120 тис. гривень. Пролунали під час виступу С. Мороза і звинувачення на адресу депутата С. Рєзніка, який, за його словами, був представником міської ради у суді, і мав би відстоювати інтереси громади міста. На що депутат С. Рєзник зауважив, що не він, а сам С. Мороз разом із ще кількома депутатами є представниками влади у суді. С. Рєзнік звинувачення свого колеги відкинув, його підтримали й присутні у залі депутати.

– З першого квітня набере чинності закон про корупцію, і він буде працювати, – пообіцяв С. Мороз, повернувшись у бік міського голови. Намагався підтримати Сергія Анатолійовича його помічник І. Іванко.

А депутат О. Ткач запропонував доручити розібратися у механізмі продажу комунального майна громади відповідній комісії і доповісти про результати на наступній сесії. Як з’ясувалось, така комісія є, але її голови, депутата О. Іванова на сесії не було, тож на тому дискусію і було закінчено.

Друга половина сесійного засідання пройшла у пришвидшеному темпі. Депутати відмовили у задоволенні протесту Новомосковського міжрайонного прокурора на рішення міськради про передачу у комунальну власність міста дитячого оздоровчого табору ім. О. Матросова. Депутати зійшлися на тому, що віддавати у приватну власність табір, де оздоровлюються діти нашого міста, нерозумно.

Розглянули народні обранці і питання по визначенню статусу будинків, розташованих за адресою: вул. Жовтнева, 10 та Сучкова, 32 (3-4 поверхи). – Внісши зміни до свого попереднього рішення, депутати тим самим дозволяють приватизувати кімнати тим мешканцям, які прожили там не менше 10 років, – запевнив присутніх депутат О. Шевченко.

На сесійному засіданні також було прийнято рішення про внесення змін до рішення міської ради від 2008 року «Про створення комунального підприємства «Міськкомунгосп».

Новомосковськ цієї весни, як і інші міста нашої країни, не оминула небезпека підтоплення повеневими та грунтовими водами. Перед депутатами виступив С. Бєляєв, начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення, і повідомив про план заходів щодо надзвичайної ситуації у Новомосковську. Дякуючи сесійному засіданню, журналісти нашої газети змогли хоча б побачити начальника такої важливої для безпечного життя міста служби. Адже напередодні С. Бєляєв у різкій формі відмовив газетярам у інтерв’ю, яке стосувалося роботи його відділу. Хоча поінформувати людей про повеневу небезпеку чиновник зобов’язаний. Та чинити перешкоди у роботі представників газети увійшло у звичку у місцевих чиновників, які вважають державну службу власною вотчиною, де не вони служать громаді, а навпаки.

На дві години раніше від запланованого закінчили депутати сесійне засідання. Адже усі питання були раніше обговорені на засіданнях відповідних комісій. Тепер народним обранцям час знову братися за роботу, результати якої можна буде побачити на наступному засіданні сесії міськради.

Источник: Анна Чиндрова

Можливо, Вам буде цікаво

By