ПРАВА НЕПОВНОЛІТНІХ ПІД ОСОБЛИВОЮ УВАГОЮ ПРОКУРАТУРИ

Одним з першочергових завдань діяльності органів прокуратури України є забезпечення належного прокурорського нагляду за додержанням вимог законодавства, що гарантує права неповнолітніх на життя, охорону здоров’я, освіту, всебічний розвиток.

З цією метою на початку 2010 року Новомосковською міжрайонною прокуратурою було проведено підсумки роботи стосовно захисту прав та свобод неповнолітніх, проведено міжвідомчу нараду правоохоронних та контролюючих органів м. Новомосковська та Новомосковського району.

Так, за минулий рік прокуратурою за результатами проведених перевірок додержання прав і свобод неповнолітніх було порушено 6 кримінальних справ, складено 20 приписів, 3 протести, відшкодовано майже 47 тис.грн. неповнолітнім, чиї права були порушені.

В 2009 році було порушено 4 кримінальні справи відносно батьків, які вчиняли насильство над своїми неповнолітніми дітьми. Так, в червні 2009 року порушено кримінальну справу відносно гр. К., який, знаходячись в стані алкогольного сп’яніння, умисно, декілька разів вдарив вхідними дверима домоволодіння в ділянку голови свою н/л доньку 1995 р.н., після чого наніс ще один удар кулаком по голові останньої, чим спричинив тілесні ушкодження. Дану кримінальну справу після проведення розслідування направлено до Новомосковського міськрайонного суду.

Також, за наслідками проведених перевірок, в минулому році встановлені два факти примушування дітей до жебракування. Так, в березні 2009 р. прокурором порушено кримінальну справу відносно гр. Д., яка використовувала свою малолітню доньку 1998 р.н., для заняття жебрацтвом, тобто систематичного випрошування грошей, речей, продуктів харчування у сторонніх людей з метою отримання прибутку.

Крім того, протягом року проводились перевірки в органах освіти, охорони здоров’я, органах державної влади.

За результатами перевірок, прокуратурою виявлялись порушення порядку проходження медичних оглядів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, порушення вимог санітарного та іншого законодавства в діяльності навчальних закладів на території Новомосковського району, порушення вимог законодавства що регулює опіку та піклування у сільських радах району. Після кожної проведеної перевірки прокурором вносились акти прокурорського реагування, за результатом розгляду яких порушення усувались, а винні особи притягувались до дисциплінарної відповідальності.

Згідно планів роботи на 2010 рік, заплановано проведення перевірок у галузі освіти, охорони здоров’я, оздоровлення дітей, попередження дитячої злочинності та інших галузях.

Возможно Вам будет интересно

От