Комфортно звіринцю в степовому краї

Ранньої весни, коли сонце тільки починає дарувати перше тепло, а очі уже стомились від холодної сірості післязимного світу, так хочеться відволіктись, вдихнути на повні груди весни, тепла, першої зелені… Тому не дивно, що з початком теплих деньків люди все більше починають тягнутись до природи, свіжого повітря, нових вражень. Хтось прямує до Новомосковського лісу – помилуватись на перші проліски, хтось нарешті дочекався початку риболовного сезону, а деякі мешканці міста та району із задоволенням відвідують куточок живої природи поблизу села Хащового. Там, у зоопарку бази відпочинку «Три ведмеді», і діти, і дорослі можуть помилуватися гостями із різних куточків світу, які знайшли свою нову домівку у нашому степовому краї…

А звірі тут і справді почувають себе комфортно – мирний настрій і доброзичливість до відвідувачів найкраще тому підтвердження. Спокійно і велично поглядає крізь залізні грати тигр Шерхан. Разом з подругою Багірою вони привели на світ за рік аж два – велика рідкість! – потомства. Мабуть, неабияк задоволені тигри умовами проживання, або ж просто припали до душі східним звірам новомосковські ліси… Тепер вони і ще п’ять тигренят – чи не найбільша гордість зоопарку.

Мирно співіснують поруч з тиграми й інші звірі – леви, ведмеді, вовки. Звикли до присутності хижаків і їх найближчі сусіди – пелікани. З вікон зимового павільйону ці цікаві птахи поглядають на оточуючий світ, кліпають одним оком на відвідувачів, повертаючи великого дзьоба – ось я який, помилуйтесь!

Комфортно звіринцю в степовому країПоходжає біля загорожі лебідь-кликун. Про нього Анастасія, адміністратор комплексу, яка супроводжувала журналістів під час екскурсії звіринцем, розповіла цікаву історію. Виявляється, що ці птахи завжди тримаються своєї пари, живуть відособлено. А от один вподобав доглядача за вольєрами з хижаками Анатолія, і невідступно ходить за ним. І лише йому одному дозволяє себе погладити! Отака от незрозуміла пташина любов…

Взагалі, багато цікавих історій знає Анастасія про своїх вихованців. От, скажімо, лама Діма має погану звичку – плювати вряди-годи на оточуючих. Тому його навіть відгородили додатковим бар’єром. Чорні лебеді, що плавають у рукотворному озері поряд з іншими птахами, зазначила Анастасія, – найінтелігентніші птахи. Вони ніколи не сваряться, не гелгочуть і не б’ють крильми, на відміну від своїх сусідів лебедів-кликунів, – справжні аристократи. Ще одна цікавинка про місцевих водоплаваючих – рідні брат з сестрою гуска та лебідь. Але що стало тому причиною – хтось висидів чуже яйце, чи батьки незвичайної пари були різного виду – працівники зоопарку досі не знають.

З непідробною цікавістю поглядають на гостей зоопарку інші пташки – страуси. Не секрет, що страуси дуже полюбляють блискуче, приміром, сережки чи інші жіночі прикраси. Тож коли птахи зазирають відвідувачам просто в обличчя, здається так і вишукують очима блискучий камінець.

На відміну від довгошиїх розбійників, їх сусіди бізони – істоти мирні і спокійні. Молода бізониха, побачивши людей, довірливо підходить до огорожі і витягає мохнату голову, намагаючись лизнути руку теплим шерхлим язиком. Як вона схожа на далеку-предалеку свою родичку – українську корівку! Втім, як попередила нас Анастасія, захищаючи свою територію, бізони можуть навіть на невеличкій ділянці набрати швидкість 40 км. на год., тож заходити до їхньої огорожі досить небезпечно. А от зупинитися перед певним об’єктом короткозорі тварини можуть, всупереч усім законам інерції, за одну мить.

Працівники зоопарку, і це помітно, з любов’ю ставляться до своїх підопічних. Для кожної тварини знайдеться і добре слово, і ласкавий доторк, і просто допитливий погляд – чи все в порядку у тварини? А їх же тут чимало: хижаки, коні, олені, лані, муфлони, численні птахи… І всі, безперечно, окрім спілкування із своїми родичами, потребують і людської уваги. Адже тут, у вольєрах, вони знаходяться цілком у їх владі – і сміливе тигреня, і одинокий єнот, і тонконоге оленятко, і незграбний ведмідь….

Анастасія каже – у всіх тварин добрі очі. Залишається лише побажати, щоб і вони зустрічали за холодним залізом паркану тільки теплі і доброзичливі людські погляди.

Источник: Анна Чиндрова

Можливо, Вам буде цікаво

By