Пам’ятний знак потребує захисту

Моє звернення до редакції газети продиктовано переживаннями та болем за стан пам’ятних місць нашого Новомосковська. А турбує мене пам’ятний знак, встановлений на честь заснування нашого міста, який, на мою думку, потребує уваги з боку міської влади. Думаю, всі знають, що він розташований на площі у районі Свято-Троїцького собору, де кожного дня йде жвава торгівля всіляким крамом.

Я сам родом з Кіровоградської області, і саме з моїх рідних місць, з ріки Інгул було привезено до Новомосковська гранітний камінь, який став символом заснування нашого міста. Пройшло вже більше двох десятиліть з того часу, і металевий уголок, на якому кріпиться мармурова таблиця, з часом заіржавів, і тепер по пам’ятному знаку течуть іржаві потоки. На сьогодні пам’ятний знак має неохайний і занедбаний вигляд.

Боляче споглядати цю картину. Вирішив я звернутися до міського голови з цим питанням. Записався на прийом, розказав про проблему, але ніяких дій з боку керівництв міста не послідувало. Нещодавно спеціально пішов до місця розташування знаку – те саме. Знаю, що краєзнавець А. Джусов провів велику дослідницьку роботу щодо точної дати заснування міста, і у нього є документальні підтвердження цьому. То мабуть слід змінити дату і на табличці. Звичайно, її треба зробити з гарного мармуру і закріпити за допомогою нержавіючої сталі, як кажуть, навіки! Адже це наша візитна картка, наша пам’ять. Було б гарно, коли б його огородили, посадили навкруги квіти, і доручили б доглядати комунальним службам, як це робиться біля меморіалу Слави.

Незабаром в Україні планується проведення Євро-2012. Через місто будуть їхати гості з різних країн світу, то невже ми дозволимо, щоб над нами сміялися? Ми ж європейська країна, тільки cтавлення до цінностей у нас відмінне від європейського.

Згадаймо історію, а може хто й бував у Греції, де з часів Олександра Македонського стоїть йому пам’ятник. Минають роки, змінюються покоління, а пам’ятники стоять собі доглянуті, прибрані, збережені для наступних поколінь.

Дуже хочеться, щоб мій лист не залишився без уваги, а до пам’ятного знаку приходили учні шкіл і знали, що саме звідси розпочалася історія нашого рідного Новомосковська.

Не будьмо байдужими до рідного міста!

Можливо, Вам буде цікаво

By