Дві третини українців за новими тарифами на ЖКП платити не зможуть

Уряд підвищує ціни на газ, щоб закрити діру в бюджеті. Таку думку в коментарі УНІАН висловив експерт Інституту Горшеніна Володимир Застава.

«Разом із секвестром державного бюджету, що відбувся минулого тижня, і запланованим отриманням кредиту МВФ, підвищення цін на газ, у першу чергу, націлене на наповнення бюджету», – зазначив експерт.

Він нагадав, що для потреб населення повинен використовуватися природний газ, видобутий в Україні. «Собівартість видобування природного газу основним українським виробником – «Укргазвидобуванням» становить близько 30 доларів за тисячу кубометрів. Після підвищення мінімальна ціна газу для населення становитиме приблизно 67 доларів, а для підприємств, що забезпечують житлофонд гарячою водою і теплом, ще вище – понад 110 доларів», – підкреслив В.Застава

Кажучи про можливі наслідки підвищення цін на газ, експерт зазначив, що уряд може зіткнутися з системною ситуацією неплатежів за комунальні послуги. «Соціологічні дослідження Інституту Горшеніна чітко показують, що при підвищенні тарифів тільки третина респондентів збирається оплачувати послуги ЖКГ у повному обсязі. При цьому дві третини українців за новими тарифами сплачувати не зможуть – частково або ж повністю. Підвищення цін на газ для населення суперечить суспільним очікуванням – за даними наших досліджень, після підписання харківських угод про продовження перебування в Україні Чорноморського флоту, майже 40% українців очікували зниження ціни на газ», – підкреслив експерт.

Проте, зазначив В.Застава, нинішня українська влада не боїться розчарувати свій електорат і не побоюється ухвалювати непопулярні рішення напередодні місцевих виборів. «Видно, керівництво Партії регіонів вважає, що прийнятий закон про місцеві вибори забезпечить їм перемогу в більшості регіонів. У цій ситуації вони просто нехтують думкою виборців», – сказав В.Застава

Источник: УНIАН.net

Возможно Вам будет интересно

От