Думку голови виборчої комісії ми дізналися. Послухаємо, що кажуть жителі міста про чесність та демократичність виборчого процесу у м. Новомосковську.
Сашко, робітник автосервісу:
– У мене дуже багато друзів. І коли вони дізналися про результати виборів, були дуже здивовані. Я ж запитав у них, чи вони ходили на виборчі дільниці. У відповідь почув: ні, не ходили. Тобто вони хотіли змін, але не ходили голосувати. А хто ж тоді проголосує за зміни, хіба пенсіонери, бо саме їх явка була найактивнішою. Тобто від кожного з нас залежить, як ми будемо жити. Шкода, що мої ровесники цього не розуміють. Щодо чесності, то вважаю, що голосування відбулося без суттєвих порушень.
Валентина, молода мама:
– Мій чоловік був членом виборчої комісії і розповідав, що все було по-чесному: до фальсифікацій не вдавалися, ні адмінресурсу використано не було. Але велике розчарування викликає байдужість людей, які проігнорували своє право обирати. Невже їх не цікавить, хто керуватиме містом, хто буде депутатом? Я всім знайомим роз’яснювала, що треба обов’язково прийти на виборчі дільниці.
В’ячеслав, студент:
– Дуже шкодую, що не зміг проголосувати, бо був на спортивних змаганнях у Одесі і повернувся до міста вже після закриття дільниці. У нашій родині ніколи не ігнорують цей важливий процес, і я ледве дочекався, поки мені виповниться 18 років, щоб скористатися цим правом. Звичайно, я голосував би за зміни, які дуже потрібні нашому місту. Молодь у нас забута, спорт у занепаді…
Віра Миколаївна, працівник культури:
– Я жителька села і дуже задоволена тим вибором, який зробили мої односельці. Вперше за роки незалежності у нас змінили голову: ним став молодий фермер, за якого я та мої діти віддали свої голоси. Нехай молода людина тепер керує, а до цього головою був пенсіонер. У вас теж нова людина стала до керма, може, щось зміниться і у Новомосковську на краще? Вибори вважаю чесними, без фальсифікацій.
Володимир Сергійович, директор підприємства:
– Не знаю, не буду стверджувати щодо чесності, але про те, що ці вибори за попереднього закону не можна вважати такими, що відбулися, це точно. Ви подивіться на цифри. Як можна визнати дійсними вибори, коли на дільниці прийшло менше 50 % городян? Такої низької явки я не пам’ятаю. Та й за міського голову проголосувало трохи більше 6 тисяч новомосковців, хіба це вияв довіри? Не знаю, як житимемо далі. Не хочеться виїжджати з міста, де твоє коріння, але останнім часом все більше про це замислююсь.
Олександра, бухгалтер:
– Думаю, що кожен, хто брав участь у голосуванні, міг впевнитися у чесності вибору. Шкода тільки, що мій голос не вплинув на зміни життя у місті. Той вибір, який зробила більшість городян, не забезпечить нам кращого життя. Скільки нам ще чекати? Зневіра – це не виправдання. Багато розчарувань у наших політиках, але ж жити треба сьогодні, тому треба бути більш розумними і свідомими, щоб було бажання жити у рідному місті, а не їхати світ за очі…
Марина, студентка:
– Особисто я не голосувала взагалі, хоч і усвідомлюю, що це неправильно. Але я настільки розчарувалась у владі, яка ось уже протягом багатьох років не змінює ані своїх гасел, ані своїх облич, що не бачу ніякого сенсу у виборах. Приходять до влади ті самі люди, які так само нічого не роблять і ніколи не зроблять. Чому так? Мабуть, тому що наш народ все-таки заслуговує на своїх правителів…
Раїса Максимівна, пенсіонерка:
– Ми з чоловіком жодних виборів не пропустили. Цього разу голосували вдома. У нас позиція така – краще обирати тих, хто перевірений часом, хоч знаєш чого від них чекати. А от молодь, хтозна, що їм у голову прийде? Взагалі, хочеться вірити, що зміни будуть, кожного разу на це сподіваємося. Хоча передостанні вибори, правду сказати, життя наше попри обіцянки не покращили. Але всеодно сподіватимемося…
Костянтин, кухар:
– Я вважаю, що, можливо, у деяких регіонах вибори відбувались чесно і демократично, але не у нас…Взагалі, фальсифікація завжди була і буде під час виборів, і цього разу не обійшлося. Я на вибори навіть не пішов через це – знав заздалегідь, що ті, хто при владі, і самі оберуть кого захочуть. Так що і не здивувався результатам – у нашому місті, в нашій країні усе прогнозовано.
Наталка, працює у приватній фірмі:
– Я вважаю, що вибори, як такі, не відбулися. Явка населення була дуже низькою, щоб там не говорили нам у ЗМІ. Тому і голосування не відображає реальну картину уподобань новомосковців. Інша справа, що люди самі винні – чому не зробили свій вибір? А все через те, що в нас росте несвідома молодь. Розчарування розчаруванням, але потрібно привчати дітей до того, що і від них залежить наше сьогоднішнє життя. А сьогодні у більшості батьки дають настанову: греби під себе ,– а потім дивуються, ким виросло чадо…
Віталій, продавець-консультант:
– Не розумію, чому хтось обурюється результатами виборів – люди зробили свій вибір, все відбулось чесно та демократично. В кінці кінців не зобов’язані ж усі думати однаково, для того ж і існують вибори!
Олег Анатолійович, безробітний:
– Фальсифікації були, і до того ж масові. Але такий вже менталітет наших людей – їх можна купити за ломаний гріш. А потім ще й дивуються – продажні політики! Та ви ж самі продалися їм першими! Тому живіть тепер як знаєте і ні на кого не скаржтеся. Моя сусідка, наприклад, сама зізналась, що за сто гривень готова за будь-кого проголосувати. А потім, як життя гіршатиме і гіршатиме, перша ж побіжить по всіх інстанціях – рятуйте! Так і треба нашим людям. Шкода тільки жменьки тих, які у меншості, і змушені залежати від рішень от таких…