З перших вуст (інтерв\’ю з міським головою С. Морозом)

Днями кореспонденти газети та Авторського Телебачення Новомосковська зустрілися з міським головою Сергієм Анатолійовичем Морозом. Багато запитань хвилює жителів Новомосковська, і оскільки не всім вдається потрапити на прийом до мера, ми озвучили їх керівникові міста.

– Сергію Анатолійовичу, городяни уважно стежать за тим, що відбувається у міській раді, які рішення приймаються і як вони виконуються. Чекають новомосковці на ремонт доріг, перенесення пішохідного переходу в районі магазину «Рубін», незрозуміла ситуація з існуванням ринку на площі Перемоги…

– На поточний ремонт доріг у місті виділено 1 млн. 300тис. грн. субвенції з обласного бюджету та 1 млн. 700 тис. грн. на ремонт вулиці Куйбишева.

Закон передбачає проведення тендерів на виконання робіт з ремонту доріг, що гальмує початок його проведення. Тим не менше, ми вкладаємось у графіки. У серпні розпочнеться поточний ремонт, і вже у жовтні плануємо закінчити роботи. Чинне законодавство вимагає дотримання певних процедур. Через це на сьогодні припинено ремонт крівель, тому що спочатку треба проводити експертизу, робити проектну документацію на кожен будинок… Закон є закон, його треба дотримуватись.

Що стосується пішохідного переходу, то він буде облаштований буквально до кінця тижня, про це відзвітував О. Громадський.

Щодо ринку, то ми не можемо в односторонньому порядку розірвати договір оренди. Підприємець О. Стретович, яка орендує площу під торгові ряди, звернулася до суду, і ми діятимемо за його рішенням. У разі скасування рішення сесії міської ради про надання в оренду земельної ділянки, надамо людям нові місця для торгівлі.

– Капітально ремонтуватиметься лише вулиця Куйбишева, але у місті у критичному стані знаходиться більшість доріг…

– За титульними листами у нас визначено 15 доріг, які підлягають поточному ремонту. Крім зазначених вище коштів, 300 тис. гривень спрямуємо з місцевого бюджету на ремонт вулиці Спаської, що на масиві Кулебівка. Коли будуть підведені підсумки роботи за 9 місяців, ще додамо кошти, бо цього замало.

– Коли ремонтуватимуться у місті тротуари, дворові проїзди?

– Тротуари ремонтуватимемо обов’язково. Ми ж працюємо перший рік, до того ж було пізно прийнято бюджет. При формуванні бюджету на 2012 рік ми це врахуємо. На заплановані бюджетом кошти почали ремонтувати і дворові проїзди, такі роботи ведуться на вулиці Комсомольській, 5. Працюватимемо у межах виділених коштів. Будемо залучати до цих робіт і КК КомЕнерго-Новомосковськ.

– До слова сказати, дуже багато нарікань з боку городян на роботу цієї організації.

– Дійсно, це так. Нарікання в основному на невиконання підприємством своїх зобов’язань.

На часі – реформування ЖКГ, тож потрібно, щоб у місті будо не одне підприємство, а була альтернатива. Треба піднімати наше підприємство – СКУ «Трубник». Будемо переймати практику інших міст України. Днями я був на прийомі у заступника міністра з питань ЖКХ Г. Семчука, і він чекає від нас пропозицій з цього питання. У вересні я знову буду їхати до Києва вже з конкретними пропозиціями, затверджуватимемо проекти на 2012 рік. Це стосується екології, питної води, автономного опалення у закладах соціальної сфери та багато іншого. Все робитимемо комплексно.

– Сергію Анатолійовичу, що можете сказати з приводу цін на воду, її якості і чи можливо привести її вартість до єдиного тарифу, про що сказав президент?

– Тарифи на воду ніхто не піднімав, як була 6,08 грн., так і залишилась, не плутайте вартість води та водовідведення. Тим не менше, на одній із робочих нарад були присутні інвестори, які можуть здешевити воду. Якщо навіть зростатимуть енергоносії, будуть встановлені перетворювачі. І ми зможемо зекономити в рік близько мільйона гривень. Я думаю, що це буде ще один проект, який ми затвердимо на 2012 рік. Днями Андрій Клюєв проводив селекторну нараду, де йшла мова про єдині тарифи, встановлення за державний кошт лічильників води та тепла. Допускається 30% втрат. У нас 26% по водоканалу, але якщо замінимо 3 кілометри труби по вулиці Шевченка, це значно зменшить втрати, бо на сьогодні там доводиться ліквідовувати більше 100 поривів за рік. Що стосується якості питної води, то у нас розроблена спеціальна програма, необхідно робити проекти, потім просити кошти під цю програму з бюджету.

– Чи буде повернено місту більше 100 об’єктів комунальної власності?

– В цьому напрямку ведеться робота. За результатами перевірки КРУ було подано 39 позовних заяв до суду. Я не можу вам назвати об’єкти, тому що проводиться слідство, але ті, які приватизовувалися з порушеннями законодавства, будуть повернуті. Це вирішать органи прокуратури та суду. За мого керівництва не було відчужено жодного об’єкту. На сьогодні проведено інвентаризацію об’єктів комунальної власності, переукладаються договори. Звичайно, не всім це подобається, але треба дотримуватися закону. Так, щоб зменшити чергу до дошкільних навчальних закладів, ми вивільняємо садочок «Росинка» і переводимо відділ освіти та реабілітаційний центр у колишній садок «Сказка».

Вже першого вересня ми можемо розмістити дві групи на другому поверсі, а на першому проведемо ремонт і до жовтня, думаю, туди можна буде заселяти решту малюків. Плануємо прийняти до садочка 150 дітей.

– На господарській нараді О. Вілкул зазначив, що в області не знають про міські потреби у фінансуванні: скільки потрібно на дороги, реставрацію собору і т. ін. Чи досягнуто у вас порозуміння з губернатором у плані подальшої роботи?

– Нещодавно відбулася господарська нарада під головуванням губернатора області О. Вілкула, де ми говорили про всі міські проблеми. За результатами роботи було створено робочу групу, яку очолив депутат ВР М. Солошенко. Зараз переглядаються всі проекти, прийняті раніше, і над найактуальнішими будемо працювати. Так, сьогодні треба терміново займатися каналізаційним колектором по вулиці Шевченка, і в серпні губернатор пообіцяв виділити для цього близько 6 мільйонів гривень. Гостро стоїть проблема із дитячими садочками, це теж нагальне питання. Вивільнятимемо колишній дитсадок «Чебурашка». Треба знайти місця для тих організацій, які там працюють сьогодні. Це єдиний заклад, який не зазнав змін і перебудов, тож можна буде використовувати його за прямим призначенням.

– Сергію Анатолійовичу, чому перенесено зупинку громадського транспорту, який курсує до Дніпропетровська?

– Взагалі весь транспорт має реєструватися на автовокзалі і звідти їхати за призначенням. Попередньою владою перевізникам було виділено місце для зупинки біля приміщення колишнього Укртелекому, але я відмінив це рішення. Ми зустрічалися із директором підприємства, і його водіям було запропоновано зупинятися лише для посадки та висадки пасажирів, і ні в якому разі для відстою транспорту. Але порозуміння з цього питання не досягнуто. Якщо перевізники порушуватимуть умови договору, ми його розірвемо.

– Останнім часом все частіше чуємо, що Свято-Троїцький собор не підлягає реконструкції. Кожна влада обіцяє, виділяє, а святиня руйнується…

– Ми не маємо права втратити таку історичну цінність. Приємно, що телефонують колишні жителі нашого міста із Росії, Америки і слізно благають зберегти собор. Губернатор області О. Вілкул пообіцяв виділити кошти на завершення проектної документації і дотримав слова. Кошти у розмірі 311 тисяч ми отримали, проект майже готовий, і ми плануємо включити цей проект до бюджету на 2012 рік. Цим питанням займається М. Солошенко, на сьогодні вартість робіт з реконструкції собору складає 25 мільйонів гривень. Присоборну площу ми відреставруємо за кошти з міського бюджету. Будемо шукати місце для ринку «Слов’янський». Місто має рухатися вперед, розвиватися, а торгувати треба у визначених для цього місцях.

– Що відбувається з міськими кладовищами, наглядачів яких було жорстоко побито і один із них, М. Шибко, на сьогодні перебуває у тяжкому стані в лікарні.

– У пресі з’явилися повідомлення, начебто кладовища розташовані на землях району. Запевняю вас, що це не так. Всі вони знаходяться на території міста, або мають акти на постійне користування. Ми виділяємо кошти і утримуємо їх. Тож іде звичайне рейдерське захоплення. Але ми не допустимо цього.

– У місті добре пам’ятають колишніх очільників та їх заступників, таких як Юрій Костянтинович Гаркуша, Валентина Іванівна Івахненко… За їх керівництва у Новомосковську будувалося житло, відкривалися дитячі садочки, пам’ятник Літак, до сьогодні рятує городян від спеки каштанова алея… Що залишите по собі Ви для Новомосковська?

– У міста є проект майбутнього – мікрорайон «Самарь», і місто розвиватиметься саме у цьому напрямку. Треба залучати інвесторів до будівництва, якого тут вистачить на 30-50 років.

Моя мрія – привести до ладу Комсомольський острів, з’єднати набережну з парком, а також закрити для проїзду вулицю Комсомольську і зробити її пішохідною. Початок добрим справам вже покладено: силами представників всіх партій на мої кошти висаджено сквер біля Літака. Дуже багато новомосковців дякують мені за це. Намагатимусь і надалі не розчаровувати їх.

Можливо, Вам буде цікаво

By