Треба мати бажання працювати

Коли на передвиборчих зустрічах кандидат у мери Дмитро Глущенко розповідав новомосковцям, що у місті можна змінити життя на краще, багато хто не йняв цьому віри. Хтось казав, що молодий, амбітний, без досвіду роботи у сфері народного господарства, і він, як усі, теж багато чого обіцяє перед виборами.

Дмитру Олександровичу не вистачило зовсім небагато голосів для перемоги та втілення у життя своїх планів та задумів. Йому довелося переосмислити свої дії, все обдумати. Можливо, щось не врахував, десь себе переоцінив, а, може, просто зірки так розпорядилися… Та відчаю не було, а було велике бажання працювати, реалізувати те, що мріяв зробити у рідному місті. Несподівано ми дізналися, що сьогодні наш земляк приносить користь іншому місту, і тому вирішили почути про це із перших вуст. Нам вдалося поспілкуватися з Дмитром Олександровичем, який сьогодні є заступником міського голови м. Нікополя. Хоч графік його роботи нині розписаний до хвилини, він розповів, чим живе сьогодні, що робить, на яких напрямках роботи знадобилися його плани та ідеї.

– Дмитре Олександровичу, чому саме м. Нікополь Ви обрали для втілення своїх проектів?

– Будучи кандидатом у мери, я запросив до Новомосковська компанію «Голден Формула» для вирішення проблеми питної води. А оскільки у Нікополі вода дуже низької якості і не відповідає стандартам, то проект вирішили розпочати саме з цього міста. Треба зазначити, що у Нікопольському водоканалі працюють справжні професіонали, готові до нововведень, і вони взяли участь у національному проекті «Питна вода України». Тобто Нікополь став стартовим майданчиком. Ще до виборів я був знайомий з Русланом Токарем, котрого обрали мером міста, ми проводили тут круглі столи, і він запропонував мені попрацювати у його команді. Спочатку я був у нього радником, а потім він призначив мене керуючим справами Нікопольської міської ради. До моїх обов’язків входить внутрішній документообіг – підготовка сесій, виконкомів, робота з документами, які направляються в область, я курую ряд інших напрямків, в т.ч. у ЖКГ. Так, першим моїм завданням було наведення порядку у Міськавтодорі, підприємстві, яке займається прибиранням міста, озелененням. Його керівник не справлявся з роботою, і потрібно було терміново погасити заборгованість по зарплаті, налаштувати роботу так, щоб місто стало чистим. За два тижні вдалося все владнати. Губернатор відзначив місто Нікополь, як одне з найкращих з наведення порядку.

– Які ще проекти у найближчих планах?

– На часі – організація роботи муніципального транспорту, ідея, яку я планував втілити у Новомосковську. Проведено перемовини з банками, компаніями, а незабаром закупимо 20 шведських автобусів для міста. Вартість проїзду коштуватиме близько 1 гривні.

– По яких дорогах їздитимуть нові автобуси?

– Можна сказати, що у Нікополі не було доріг взагалі. Але за останні два місяці було проведено 5 тендерів з приводу їх ремонту. Слід зазначити, що ми відмовились від ямкового ремонту і йдемо шляхом суцільного покриття. Тендери проведено на суму більше 10 мільйонів гривень, і ці кошти вдалося отримати з бюджетів усіх рівнів. Звичайно, для цього ми підготували необхідну документацію і їздили і до Дніпропетровська, і до Києва відстоювати проекти. Робили все дуже оперативно. Плануємо до нового року отримати ще 15 мільйонів гривень на ремонт доріг. Все можна зробити, треба лише мати бажання працювати. Треба доказувати, переконувати, і все вийде. На сьогодні ми вже ремонтуємо центральні дороги, ставимо бордюри, тобто роботи розпочато.

– У цьому місті все для вас нове, незнайоме. Як знаходите спільну мову із членами виконкому, депутатами, підлеглими?

– Мені завжди легко працювати з людьми. Важливо, щоб людина приносила користь. Я в людях ціную професіоналізм, вміння працювати, а не знайомство, родинні стосунки чи партійну приналежність. Я ще нікого із своїх підлеглих не звільнив.

– Які найпріоритетніші завдання стоять на сьогодні перед Вами?

– Особисто я курую проведення адміністративної реформи міської ради. Це нова структура виконкому, адаптована до сучасних вимог, яка передбачає вивірені внутрішні взаємовідносини, покращення документообігу, впровадження інноваційних програм. Також я очолюю робочу групу, до якої входять науковці, старожили міста, відповідальні працівники органів влади, тобто колективно готуємо пропозиції з оптимізації роботи міської ради.

Пілотний проект – створення муніципального центру послуг, який ми виконуємо у рамках програми Президента «Влада для людей».

– Розкажіть детальніше, у чому полягає робота центру?

– Однією із гілок муніципального центру є дозвільний центр. Він буде створений у міській раді і тут буде представлено близько 30-и як державних, так і приватних підприємств. Тут видаватимуться дозвільні документи (більше 200 дозвільних актів), і процес проходження того чи іншого папера буде відслідковуватися та моніторитися. У центрі чергуватимуть представники цілої низки служб, і людина, яка прийшла з будь-яким питанням, отримає тут необхідну консультацію. Представники центру приймуть документи, і в кінцевому результаті видадуть у єдиному вікні. Це позбавить громадян необхідності обивати пороги чиновницьких кабінетів. Буде також запроваджено рейтингову програму, за допомогою якої відслідковуватиметься шлях документа: у якого чиновника і скільки часу він знаходився, що дасть можливість оцінити роботу кожного. Проект вже стартував, і спрямований він на позбавлення людей від спілкування з чиновниками, щоб не ускладнювати процес, не затягувати строки.

Другий напрямок – це ресурсний центр, точка збору всієї інформації, з якою можна буде ознайомитися не лише на веб-сайті, а й через термінал, де можна буде знайти вичерпну інформацію, яка стосується життя міста. Із гордістю хочу зазначити, що цю програму розробляють новомосковські програмісти.

Третій напрямок – це єдиний розрахунковий центр, де в одному місці городяни зможуть розрахуватися за всі комунальні послуги.

– Якщо можна, порівняйте, будь ласка, Нікополь із Новомосковськом…

– На перший погляд, вони дуже схожі, адже Новомосковськ також вважається містом металургів. Але… Нікополь більший за кількістю населення, (120 тисяч), тут більше підприємств. Відмінність Нікополя полягає і у тому, що попередня влада хоч і наробила багато проблем, але не встигла перетворити місто на архітектурний безлад, що ми спостерігаємо у Новомосковську. У Нікополі є два чудові проспекти – Металургів та Трубників. У Новомосковську вони також повинні були бути згідно Генерального плану розвитку міста – на вулиці Сучкова та Радянській, через це заборонялося будівництво будь-яких об’єктів на «червоній лінії». Та бачимо зворотнє: центральні вулиці забудовані архітектурними «шедеврами», за які соромно перед гостями міста.

У Нікополі діє більше 10 фонтанів – і всі вони функціонують цілодобово. Тут є декілька скверів, чудовий парк площею більше 30 гектарів, багато спортивних майданчиків. Нікополь – дуже чисте місто. Новомосковськ не може похвалитися чистотою. І що б не казали, які б причини такого явища не називали, навести порядок у місті можна протягом кількох днів.

– Як це зробити, поділіться досвідом?

– Будь ласка. Необхідно жорстко контролювати роботу ЖЕО, виконання своїх зобов’язань обслуговуючими компаніями. У Нікополі добре відома КК КомЕнерго працює, а не лише збирає платежі, як у Новомосковську. Є обслуговуючі компанії з вивозу сміття, і коштує ця послуга трохи більше 3-х гривень. У Новомосковську – вдвічі дорожче. І підприємство не нарікає, що йому невигідно вивозити сміття, а робить це щоденно згідно графіка. Досягнуто порозуміння з підприємцями, і спеціально створена група з благоустрою контролює порядок у місті. Жодне виробництво чи підприємство не порушує загальноприйнятого порядку. У Нікополі найдешевша в області вода – трішки більше 3-х гривень.

– У Новомосковську надвисокі тарифи, а нас запевняють, що вони обґрунтовані і пройшли перевірку спеціальною інспекцією з цін…

Подібні розмови – це казка для наївних. Потрібно просто добросовісно ставитися до своїх обов’язків. У Нікополі водоканал дійсно працює. Тут теж бувають пориви, витоки води, але треба оперативно працювати, а не шукати причини. Мені прикро, що на селекторних нарадах м. Новомосковськ за всіма показниками згадується у числі останніх по області. Нікополь стабільно на другому місці. За короткий період роботи нового міського голови м.Нікополя його обрано головою міського осередку Партії регіонів. За кілька місяців він зумів показати результати роботи.

– Як працює депутатський корпус?

– Важливо зазначити, що депутатський корпус демонструє злагоджену, професійну роботу. Депутати від усіх партій працюють на своїх дільницях, мажоритарникам надається серйозна допомога. Від початку цього року ми встановили, задумайтесь і порівняйте! 50 нових дитячих майданчиків за рахунок міського бюджету. Разом З ІНТЕРПАЙПом ми зробили цю роботу. У місті близько 200 га зелених газонів, які утримуються у зразковому порядку. У нас є машина для прибирання сміття, і працює вона не вдень, демонструючи логотип партії, як у Новомосковську, а збирає сміття вночі, щоб вранці люди ходили по чистих вулицях. Ми поливаємо вулиці на поки-що орендованій машині, але плануємо придбати свою.

Про роботу влади на чолі з Русланом Івановичем Токарем говорить рейтинг – 65% нікопольців підтримують нового міського голову. Тобто люди оцінили роботу, хоча вона лише розпочалася.

Новомосковськ у порівнянні з Нікополем – невеличке містечко, тому для наведення порядку необхідне лише бажання. І працювати потрібно не лише на себе.

Можливо, Вам буде цікаво

By