Всім відомі обіцянки Віктора Януковича, який напередодні виборів заявляв: як тільки мене оберуть Президентом України, наступного ж дня життя людей покращиться, а за рік усі пенсіонери будуть одержувати вдвічі більшу пенсію. Але цього не тільки не сталося, а, навпаки, ситуація погіршилася.
Наприклад, у місті йде постійна війна між пільговиками і водіями міського пасажирського транспорту. Чомусь водії для задоволення своїх вимог щодо збільшення зарплатні обрали саме ветеранів праці, а не, скажімо, своїх колег по цеху. Якийсь розумник порахував, що пільговики у міських автобусах складають 30-50 % усіх пасажирів (про це писала «НП»). Це, м’яко кажучи, неправда. Наприклад, від зупинки «ЦРЛ» до центру міста щоденно їздять приблизно 200 людей, з них пільговиків – лише 20. Якщо 70% пасажирів перевозяться міжміськими автобусами, то на долю міського транспорту дійсно припадає 35% пільговиків, а якщо б усі 200 чоловік перевозились тільки міським транспортом, то доля пільговиків складала б тільки 10%. Тож твердження про те, що у місті багато пільговиків – міф. Але водії автобусів не висувають своїх претензій водіям міжміського транспорту, що ті забирають їхніх пасажирів, бо вони можуть «дати відсіч», а беззахисні пенсіонери не можуть за себе постояти, тому знахабнілі водії почувають себе господарями міста.
Одного разу водії вже вивішували в автобусах оголошення про те, що ветерани праці не будуть перевозитись безкоштовно. Але мер міста С. Мороз через газету «НП» від 21 вересня 2011 р. № 72 заявив, що може розірвати контракт з перевізником, якщо буде продовжуватись таке нахабне ставлення до ветеранів праці.
Тепер чергова вигадка. Читаю у маршрутці №18 об’яву, що з 4 листопада 2011р. на основі договору із управлінням праці і соціального захисту населення за один рейс перевозитимуть тільки двох пільговиків. Іду в управління праці та соціального захисту. Там відповідають, що ми до цього договору не маємо ніякого відношення.
Що можна на це сказати. По-перше, ніякі договори не можуть суперечити законам. По-друге, якщо місцева влада і приймає якесь рішення, то воно не повинно звужувати права громадян. Тому така «писулька» в автобусах – це фікція.
Шановні ветерани, давайте рішучу відсіч неправомірним вимогам водіїв. Ваші права захищені законом, якого ніхто не відміняв.
Редакція газети спробувала з’ясувати обставини ситуації, яка склалася навколо перевезення пільгових категорій громадян у міському транспорті. Оскільки начальник управління транспорту та зв’язку вийшов на пенсію, а нового керівника досі не призначено, ми звернулися за роз’ясненням до начальника управління праці та соціального захисту населення Галини Горбач.
Вона повідомила, що кероване нею управління виконує лише суто бухгалтерську функцію з відшкодування перевізнику недоотриманих через перевезення пільговиків коштів. Стосовно цього, з перевізниками, які виграли тендери на міські перевезення пасажирів, укладено договір, проте жодних контролюючих функцій управління праці і соцзахисту населення не здійснює. Галина Миколаївна зазначила, що право пільгових категорій населення на безкоштовний проїзд у міському транспорті чітко прописано у Законах України і, відповідно, у договорі, укладеному міською радою із перевізниками. Тож водій не має права відмовити пасажирові-пільговику у безкоштовному проїзді. Також законодавством не визначено ані кількість місць у транспортному засобі за один рейс для перевезення пільговиків, ані кількість їх поїздок за день. Тому відмови перевізника у перевезенні пільговиків з будь-яких причин є протизаконними.