Спростовуючи чутки

У Новомосковську останнім часом не стихають чутки про те, що людей просто з вулиць і місць відпочинку примусово забирають у зону АТО. Містом, власне, як і всією країною, ці «страшилки» ширяться мало не устами самих очевидців. Чи варто вірити подібним розповідям, ми запитали у Олега Котелевця, військового комісара Новомосковсько-Магдалинівського ОМВК.

Олег Васильович запевнив, що призов за мобілізацією проводиться строго за законом, а це значить, що повістки вручають лише за місцем проживання або роботи. І навіть якщо зараз чоловік отримав повістку до військкомату, це не означає, що його відправлять відразу безпосередньо на Східну Україну, у зону проведення АТО. Ті чутки, які ширяться в останні дні, не відповідають дійсності! А лише сприяють наростанню паніки серед населення. Саме тому громадяни часто неоднозначно реагують на появу представників військкомату, через що ті вручають повістки за присутності працівників міліції. Адже доводиться стикатися із різними ситуаціями, у тому числі і агресивно налаштованими новомосковцями. Працівників військкомату також часто уникають, просто не відкриваючи двері. Тож задля уточнення місця проживання городян, яким не можуть вручити повістки, було створено групу пошуку із залученням працівників районного відділу внутрішніх справ.

Військовий комісар також повідомив, що за ухилення від призову за мобілізацією мешканцями Новомосковська та Новомосковського району правоохоронцями було відкрито одинадцять кримінальних проваджень. Згідно кримінального кодексу України таке правопорушення карається позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.

Слід зазначити, що призивають, у першу чергу, представників затребуваних військових спеціальностей. Це досить широкий список, який періодично оновлюється. Військовозобов’язаними є чоловіки віком від 18 до 60 років, щодо офіцерського складу, то тут призивний вік збільшено до 65 років. Критерії ж тих, хто не підпадає під мобілізацію такі: заброньовані органами державної влади, визнані відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я; чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше неповнолітніх дітей; жінки, на утриманні яких перебувають неповнолітні діти; зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують, відповідно до законодавства України; народні депутати України; інші військовозобов’язані або окремі категорії громадян у передбачених законами випадках.

Анна Чиндрова

Можливо, Вам буде цікаво

By