ПИТИ ЧИ НЕ ПИТИ?

Після того, як в Україні було збільшено суму штрафів для водіїв, кількість ДТП пішла на спад, хоча свого часу такі зміни викликали хвилю протестів у суспільстві. Нещодавно начальник департаменту ДАІ С. Коломієць заявив про можливе введення допустимої норми алкоголю у крові водіїв на рівні 0,3 проміле. Досі такі норми діяли в Європі: у Швеції дозволений рівень алкоголю – 0,2 проміле, у Франції, Німеччині, Швейцарії – 0,5, у Великобританії – 0,8. Вже рік відповідний закон прийнято у Росії, де дозволено перебувати за кермом з 0,3 проміле алкоголю у крові. Ми вирішили поцікавитись у новомосковців, що вони думають з приводу можливої появи такого закону і в нашій країні.

Наталка:

– Ні в якому разі! В нас люди міри не знають – за 50 грамами обов'язково ппослідують 150, 250 … І головне – вважатимуть, що це нормально. А взагалі, цей закон тільки нашій владі вигідний – гроші виділять на нього, відмиють, а потім закон відмінять. Аякже – криза, от чиновники і вигадують нові способи вирвати з бюджету останнє.

Анатолій Петрович:

– Я сам водій, але поганих звичок не маю: не палю, не вживаю спиртні напої. Вважаю, що ті, хто тягнуться до чарки, а потім сідають за кермо, – вже злочинці, незалежно від того, потрапили вони в ДТП чи ні. Що вже говорити про якісь там дозволи у певних кількостях. Виходить, що влада дає водіям зелене світло!

Світлана:

– Мені здається, що в невеликій кількості алкоголь не зашкодить. Все одно ж багато хто п'є. От пиво цілком можна дозволити – його і так в нас п'ють замість води. До того ж, закон посприяє тому, що людина буде нарешті знати міру – от стільки можна, а от стільки – вже ні.

Сергій:

– Скажу тільки одне – ні до чого хорошого це не призведе. Та й народ у нас звик чути те, що хочеться. За законом – допустима норма алкоголю, а нашим – пити можна!

Олександр Степанович:

– Упевнений – це провокація. Наші ж міри не знають, а значить будуть потенційними „клієнтами” правоохоронців. До того ж, треба враховувати особливості нашої країни. От у Швеції, де, наприклад, дозволено 0,2 проміле алкоголю у крові, виробляють найбільш безпечні автомобілі у світі і більше 80 км\\год. там ніде їхати не можна! Тобто цивілізовані закони треба приймати у цівілізованих країнах. Чи належить наша країна до таких – кожен хай сам вирішує для себе…

Володимир:

– Я проти такого закону. Сам водій, більше двадцяти років пропрацював завідуючим гаража, і вважаю, що алкоголь водію в жодному разі не потрібен. А окрім того, постає закономірне запитання – як визначити, скільки кому треба випити, щоб сп'яніти? Когось „розвезе” від кухля пива, а когось і склянка горілки не візьме.

Анна Павлівна:

– Я вперше чую про такий закон… Не знаю, відразу і не вирішиш, що краще, що ні. Якщо у світі це працює, чому б і нам не спробувати? І водночас, приміряти до нас чужі закони, це як приміряти на себе чужу одежину. І красиво наче, але розмір не той… Тому, вважаю, що під час прийняття таких законів треба враховувати все – і стан наших доріг та автівок, і рівень матеріальної бази інспекторів ДАІ, і ще багато чого…

Валерій:

– Не знаю як у Європі, а в нас такі речі не проходять. Сп'яніння, хоч і мінімальне, за кермом неприпустиме. Я сам водій і розумію, що значить втратити пильність на дорозі – це може обернутись страшною трагедією. Окрім того, наш народ міри не знає – дай тільки волю – і не зупиниш.

Костянтин:

– Аж страшно уявити, що почнеться після цього на дорозі. Усе, чого домагалися високими штрафами за порушення – зійде нанівець. Крім того, як завжди в останній момент виявиться, що визначити проміле наші даішники не можуть, бо грошей на устаткування нема, водії почнуть судитися, як у випадку з ВІЗИРем. А тим часом на дорозі гинутимуть люди.

Марина:

– Я сама водій, і вважаю себе культурним водієм. Я можу випити 50 гр. коньяку і спокійно поїхати собі. Все залежить від культури людини – деяким треба навчитися їздити тверезими, не те що після чарки. Цивілізована людина не втратить голову через те, що скількись там можна випити. Більшості наших громадян треба ще повчитися культурі водіння та культурі пиття, так що справа не в майбутньому законі, який, я вважаю, цілком доречний.

Олена:

– Перше відчуття, що охоплює мене після почутого, – страх. Я просто боюся за своє життя і життя своїх близьких.

Раїса Миколаївна:

– Я категорично проти. Водіїв п'яних і так вистачає. Через дорогу навіть на зелене світло переходити страшно – тільки й дивись, аби не збили. Нам до Європи ще ой як далеко! Та й взагалі – нехай би почали з європейських зарплат і пенсій, а потім вже з дозволу керувати після випитого спиртного… До речі, хочу висловитися і щодо дозволу на отримання будь-ким газового пістолету – здається, що влада вирішила зробити все, щоб українці як не самі себе постріляли, так один одного переїхали.

Источник: А. Чиндрова

Возможно Вам будет интересно

От