Вибір зроблено

Тримісячні агітаційні перегони нарешті добігли кінця- і в неділю, 17 січня, українці змогли здійснити свій вибір шляхом таємного голосування. З 18 кандидатів кожен громадянин мав змогу обрати гідного, щоб пізніше підтвердити свій вибір під час другого туру.

Одразу по закінченні виборів у пресі та на телебаченні з’явились повідомлення про порушення на виборчих дільницях і не тільки. Кореспонденти газети вирішили поцікавитися у новомосковців, чи не стикалися вони з подібними випадками на міських дільницях і наскільки, на їхню думку, демократично пройшли вибори Президента України.

Наталка:

– На наш з чоловіком вибір чинився тиск – з боку нашого дев’ятирічного сина. Ми й не думали голосувати за Тігіпка, а наш Ярослав з чоловіком і зі мною зайшов до кабінки і перевірив, чи поставили ми відмітку навпроти вказаного ним кандидата. Ось так ми зробили свій вибір. Хоча я збиралася голосувати проти всіх, та не шкодую, що скористалася підказкою сина, який дуже переживав, коли дізнався, що діти до 18 років не голосують.

Тетяна Григорівна:

– Я свій голос віддала за кого хотіла. Ні про які порушення не чула – все пройшло як годиться. Ніхто мене ні до чого не змушував.

Марина, Інна, Віка:

– (Марина) Ми в цьому році вперше голосували. Про порушення чули по телевізору, але самі з таким не стикалися.

– (Віка) Якби контроль за виборчим процесом був жорсткішим, то взагалі б ніяких проблем не було.

– (Інна) Єдине що – мене у списках не виявилося. Тож принесла ксерокопію паспорту, заяву і лише тоді проголосувала. Але потім почула з новин, що згідно рішення суду, так не можна було робити, так що тепер не знаю, зарахували мій голос чи ні. Особисто я голосувала проти всіх, оскільки не вважаю, що серед кандидатів була людина, гідна очолювати нашу країну. Владі потрібні нові молоді обличчя.

Олександр:

– Я взагалі не голосував – був у іншому місті. Але в другому турі буду обов’язково голосувати проти Юлії Тимошенко. Вона багато говорить, але мало робить. Тому віддам свій голос за іншого кандидата.

Ірина:

– Я проголосувала без проблем. Вірю, що після виборів наше життя зміниться за краще. Упевнена, що кожен повинен виконати свій обов’язок і проголосувати – кожен голос, хоч і в масштабі всієї країни, важливий. Якщо всі разом візьмемося до справи – все буде добре.

Олександр:

– Я працюю у Дніпропетровську, там був і членом виборчої комісії. Процес голосування пройшов без проблем – прийшло на нашу дільницю 98, 7 % громадян. І хоча я особисто не дуже вірю в те, що вибори принесуть якісь зміни нашій країні, не міг не помітити, що люди налаштовані оптимістично. Громадяни із задоволенням приходили на дільниці і робили свій вибір. Мені й самому було цікаво, крім того, працював не задарма, тож із задоволенням попрацюю у другому турі.

Альберт Францевич:

– Я вже п’ятдесят років живу в Україні, і жодного голосування не пропустив. Цього разу теж проголосував – за Віктора Януковича. Тільки його бачу Президентом нашої країни – за час його перебування у владі відчував, що живеться краще. А взагалі, як і кожна людина, дивлюсь на все оптимістично і сподіваюсь лише на хороше.

Володимир Іванович:

– Дивно, але ми змогли проголосувати згідно закону, хоча й не перевіряли себе у списках. На дільниці ажіотажу не спостерігалось, ми мали змогу спокійно ознайомитися зі списком і віддати свій голос за свого симпатика. Тепер чекаємо другого туру.

Олександр Сергійович:

– Знаєте, кожного разу голосуючи в незалежній Україні, згадую радянські часи, коли на дільницю йшли як на свято. Вставали ранесенько, щоб в перших рядах (дільниці відчинялися о шостій ранку) виконати свій громадянський обов’язок. Працювали буфети, виступала самодіяльність, панувала атмосфера піднесеності та загального свята. Зараз все якось буденно проходить, на жаль.

Катерина:

– З важким серцем йшла на виборчу дільницю. Втомилася від брехні наших політиків, які лише обіцяють, а, прийшовши до влади, що називається, не можуть відійти від стола, так біля нього ситно та спокійно. Але ж я громадянка України, тому проголосувала за політика, який ще нічим не заплямував свою репутацію. Знову повірила. А без віри хіба можна жити? Якщо не ми, то хоч наші діти дочекаються таки кращого життя. У нас є всі підстави для цього.

Галина:

– Я вже котрий рік принципово не голосую. Я люблю землю на якій живу, але не людей, які тут знаходяться, в тому числі і при владі. Тому і не беру участь у цьому фарсі, який називають «демократичним вибором» – все давно вже вирішили без нас. Часто чую закиди на зразок – от, якби всі проявили громадянську активність, життя було б іншим. Я свого часу її проявила, і зрозуміла раз і назавжди – революції готують генії, роблять романтики, а її здобутками користуються негідники.

Прокоментувати хід виборів у м. Новомосковську ми попросили Тетяну Миколаївну Попову, майора міліції Новомосковського міськвідділу ВС:

– На всіх виборчих дільницях м. Новомосковська голосування відбулося без жодного порушення, тобто згідно чинного законодавства.

Можливо, Вам буде цікаво

By