Краще пізно, ніж ніколи

Верховна Рада України нещодавно обмежила продаж і споживання слабоалкогольних напоїв та пива. Наприкінці січня за прийняття законопроекту проголосували 359 депутатів, а з 11-го лютого споживання слабоалкогольних напоїв та пива забороняється там, де не дозволене споживання алкогольних напоїв і тютюнових виробів, тобто, у громадських місцях. Аналогічні обмеження існують і на продаж вищезазначених напоїв. Зокрема, закон забороняє продавати їх особам, які не досягли 18-річного віку.

Пити алкогольні чи слабоалкогольні напої на морозі – не велике задоволення. Коли ж прийдуть весна та літо – охочим до такого дозвілля доведеться робити це в пристосованих місцях. Згідно із законом, під табу підпадають установи охорони здоров'я та культури, навчальні заклади, громадський транспорт, ліфти, таксофони, дитячі майданчики тощо.

Ми вирішили поцікавитися у мешканців нашого міста про їхнє ставлення до вищеназваної заборони.

Марина, керівник гуртка:

– Усе правильно. Навіщо молодь привчати до споживання алкогольних напоїв?! У менеє маленький син Артем, і я не хочу, щоб він долучався до цих шкідливих звичок. А оскільки у нашій родині не палять і не вживають спиртне, то навчитися всьго цього хлопчик може лише на вулиці. Тому закон дуже актуальний і важливий. Що стосується слабоалкоголки – вона наносить непоправну шкоду здоров’ю молоді.

Андрій, реалізатор:

– По-перше, хоч закон і прийнято, але про нього більше говорять, ніж він справді буде діяти. Я в цьому впевнений. А по-друге, не бачу нічого поганого в тому, щоб випити пляшечку пива на вулиці чи запалити цигарку. У кафе проводити час дорого, зате коли спілкуєшся з друзями, приміром, на лавці чи біля будинку, то і настрій поліпшується, і нікому ж особливо не шкодиш. Тому не знаю, чому стільки галасу навколо цього закону піднімають.

Тетяна, пакувальниця квітів:

– Я вважаю, що пити треба у відповідних закладах. Навіщо демонструвати всім оточуючим, а особливо дітям, свої погані звички? В мене є маленька дитина, але я ніколи в її присутності не палю і не вживаю алкоголь. І так повинен вчиняти кожен.

Денис, навчається у коледжі, спортсмен:

– Я взагалі спиртне ніколи не вживаю та іншим не раджу. Закон, звісно, схвалюю – часто доводиться спостерігати, як молодь у парку чи на вулиці п’є пиво чи слабоалкоголку. Не гарно. Краще займатися спортом, піклуватися про своє здоров’я.

Яна, мама у декретній відпустці:

– Сказати чесно, я байдуже ставлюся до таких ініціатив влади. Закон, звісно, хороший, але що це дасть? Не вірю я в те, що він щось змінить – як палили, так і палитимуть, і пиво питимуть… А взагалі – не можна було запускати, спочатку усе дозволялося, а тепер, коли молодь уже звикла до безкарності, намагаються «стращати». Як то кажуть, чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять. Тому треба не просто забороняти, а міняти спосіб мислення сучасної молоді.

Володимир, пенсіонер:

– Обома руками «за»! Нація гине! Подивіться, на кого перетворилась молодь – на алкоголіків, які за кілька років не матимуть шанс на нормальне майбутнє! У мене самого і діти, і онуки, я не бажаю їм такого майбутнього. Тому схвалюю, схвалюю і ще раз схвалюю таке рішення влади.

Тетяна Олексіївна, педагог:

– Рішення запізніле, але краще пізно, ніж ніколи. Треба ж з чогось починати. Звичайно, все закладається у сім’ї. Та інколи батьки не розуміють, що у майбутньому дитина моделюватиме свою сім’ю, копіюючи відносини батька й матері у родині. І якщо ця поведінка не є зразковою, то нема чого дивуватися, чому діти з часом розчаровують А батьки потім шукають винних у школі, на вулиці і таке інше. Тому треба думати, збираючись за столом зі спиртними напоями чи беручи цигарку, що дитині не місце поряд з вами у такі моменти.

Олег Васильович, комерційний директор:

– Нарешті щось корисне зробили наші законотворці. Тепер треба попрацювати депутатам місцевої ради і на основі цього закону ввести систему штрафів як, наприклад, у Кіровограді. Найменший – більше трьохсот гривень, найбільший – близько двох тисяч. З нашими людьми інакше не можна. Тут пряник не допоможе, треба батіг застосовувати. Як викладе порушник з кишені копійку, то іншим разом подумає, чи варто хизуватися пляшкою з пивом чи цигаркою там, де це заборонено.

Можливо, Вам буде цікаво

By