Збережімо рідну мову

Не можу не підтримати розмову, яку розпочала на сторінках газети «Вісник Присамар’я» кандидат філологічних наук, голова товариства «Просвіта» ім. Т.Шевченка Емма Олексіївна Шаповалова. До болі в серці зворушує все, про що сказано у цій статті. Я вважаю, що саме сьогодні на часі піднімати питання про збереження української мови та відроджен­ня національної свідомості українців.

Так, згідно перепису кількість українців становить 77,7%, але чи є ці відсотки ві­дображенням дійсної суті справи? Вважаю, що українцем є той, хто, в пер­шу чергу, спілкується рідною українською мовою, а таких у нас не більше 10%.

Поділяю населення, яке проживає на Україні, за мовними ознаками: українці-автохтони – українське коріння, українська мова; українці-космополіти – службовці, які спілкуються іноземною мовою; українці-злочинці – урядовці, які спілкуються іноземною мовою; українці-патріоти – люди, які спілкуються суржиком; меншини, які спілкуються українською, – шляхетні громадяни.

Хочу зупинитися на тій частині населення, яка спілкується на суржику. Мало хто з нас, після спланованого винищення всього українського, знає досконало українську мову. І звичайно легше було б іти легкою ходою – сприймати та спілкуватися тією мовою, яку нам з дитинства нав'язували. Але національно свідомі українці переборюють в собі мовне поневолення і прагнуть попередити ту небезпеку, яка чатує на Україну. Потрібно вбити в собі малороса, манкурта, раба, а це можна зробити лише ціною збереження рідної мови, культури, Держави.

Щоб процвітало українське слово, яке сьогодні знаходиться у духовній резервації, щоб припинити безпрецедентне нищення української мови – єдиного запо­біжника до самознищення нації, щоб нарешті ліквідувати духовний голодомор, у нашому місті, за підтримки Конгресу Українських Націоналістів з 9 березня 2009 року діє літературно-мистецьке об’єднання «Самарь». Першочерговим питанням об’єднання є збереження української мови та відродження національної свідомості українців, а також підтримка усіх національно орієнтованих заходів.Членами нашого об’єднання є визнані у літературній діяльності поети: Е. Шаповалова, М. Васюк, О. Таран, В. Шевченко, А. Михалевич, О. Александрович, Д, Сімонова, І. Міхеєв, О. Куценко, а також аматори – О. Калашнікова, В. Сокол, І. Лук’янова, письменники – Б, Коваленко, Г. Хлобустін, історик-краєзнавець А. Джусов.

Літературно-мистецьке об’єднання «Самарь» запрошує до співпраці усіх небай­дужих до долі України митців. Разом ми подолаємо усі негаразди, які можуть спіткати на­шу країну, коли будемо іти під націоналістично-патріотичними прапорами і мати під собою ідеологічне підґрунтя.

Поздоровляю усіх творчих людей з Всеукраїнським днем працівників культури та аматорів народного мистецтва!

Борітеся-поборете, Вам Бог помагає!

За вас правда,за вас слава І воля святая!

Т.Г.Шевченко.

Мова солов’'їна піснею злітає,

Барвінкову стелить в полі синяву.

Мама пісню в коси ніжно заплітає,

Піснею плекає мужність синову.

Мова калинова заведе розмову

Про весну квітучу, запашний розмай.

Під калини шепіт я полину знову

В батьківську оселю, у свій рідний край.

Чистою водою забринить струмочок,

Я почую теплі мамині слова.

Тихою ходою зашумить гайочок,

Упаде на груди сива голова.

Пісня солов’іна, пісня калинова

У садку вишневім знову зацвіте.

В пісні тій розквітне рідна наша мова,

І ніколи цвіт той вже не опаде.

Можливо, Вам буде цікаво

By