Звернення до патріотів м. Новомосковська

Чесність і порядність новомосковської міської влади давно стала притчею во язицех, бо такі риси місцевим можновладцям вже давно не притаманні.

Місто Новомосковськ за часи керування одіозної особистості стало чимось на кшталт Бермудського трикутника, де відбуваються речі, які, на перший погляд, пояснити неможливо.

Як, наприклад, бездумну і неконтрольовану роздачу земельних ділянок, приватизацію підвальних приміщень багатоквартирних будинків, які належать тільки мешканцям цього будинку, перенесення пам’ятників, роздачу берегів Самари, ніби для укріплення берегів. Тобто відбувається привласнення того, що місту не належить, як це трапилось з мільйонами кубометрів піску на мікрорайоні «Самарь», примушування підприємців робити внески в страхову компанію «Граве Україна» та багато іншого.

Щоб правильно оцінити стан речей у місті і ставлення влади до його мешканців, достатньо тверезо поглянути на факти і оцінити їх.

У цій статті хочеться окремо торкнутись багатостраждальної теми незаконного продажу (а по суті – грабунку) комунального нерухомого майна у мешканців міста, завдяки чому місто недорахувалось майна за різними оцінками від 5 до 10 млн. доларів США, тобто від 40 до 80 мільйонів гривень.

Розділ І. Як все починалось

Історія з нашим комунальним майном почалася в 2004 р., коли з комунального підприємства «Житлово-експлуатаційне об’єднання» через відділ державної виконавчої служби Новомосковського міського управління юстиції почали примусово стягувати величезний борг – більше 4 млн. грн.

Спочатку посадовцям виконавчої служби і в голову не прийшло, що рішення судів можна виконувати у такий протизаконний спосіб. Все змінилось з приходом на посаду начальника державної виконавчої служби Москаленка.

Переведення його до Новомосковська відкрив перед невгамовним державним службовцем нові горизонти, і справу примусового виконання рішень судів він продовжив з неабияким завзяттям. Але ж всі «чесні» справи краще робити не своїми руками, і тут на допомогу приходить перевірений «боєць» – Шутенко, його також переводять до Новомосковська. Саме руками цього одіозного державного виконавця будуть арештовані всі приміщення комунальної власності м. Новомосковська.

Але все по порядку.

Отримавши у розпорядження виконавче провадження по стягненню з КП «ЖЕО» боргу на користь юридичних осіб, посадовці виконавчої служби довго не знали, як заробити гроші на цьому бідному боржнику, у якого майже немає свого майна. Але певними особами була запропонована схема продажу нашого з вами майна – комунальної нерухомості за борги КП «ЖЕО», яке було закріплено за ним на праві оперативного управління.

Міський голова В. І. Літвіщенко, зорієнтувавшись в обстановці, робить вигляд борця, який став на захист продажу з молотка майна громади, за збереження якого він несе персональну відповідальність. Як це комунальну власність продають, а нам за це нічого не перепадає? Це несправедливо. І міський голова разом із своїм заступником, міським депутатом О. Підоднею в жовтні 2006 р. звертаються до Новомосковського міського суду з позовом про звільнення майна з-під арешту, навіть просили суд застосувати заходи про забезпечення позову, щоб до моменту прийняття рішення по суті, виконавча служба не могла продати комунальне майно з торгів. Суддя О. В. Мороховець, проявивши справжню громадянську позицію, стала на бік «позивачів-захисників» майна і судовою ухвалою заборонила виконавчій службі вчиняти будь-які дії по зміні правового статусу комунального майна до закінчення розгляду справи по суті. Але на цьому прагнення до захисту нашого з вами комунального майна у нашого мера вичерпалось. У нього, виявляється, були інші цілі та завдання.

В цей же час колектив перукарні «Локон» звернувся до Дніпропетровського господарського суду з вимогою спонукати Новомосковського міського голову стати на захист комунального майна щодо незаконного відчуження приміщення за адресою: вул. Радянська, 15, яке вони орендували досить довгий термін, і приватизація якого була на завершальній стадії.

20.11.2006 р. В. Літвіщенко направляє до Дніпропетровського господарського суду заперечення, в якому просить суд відмовити ТОВ «Локон» в задоволенні їх вимог, а саме – спонуканні міського голови стати на захист щодо незаконного продажу через виконавчу службу приміщення за адресою: вул. Радянська, 15 на підставі того, що в Новомосковському суді за його позовом та позовом його заступника О. Підодні суд вже виніс ухвалу, якою заборонив виконавчій службі вчиняти дії, спрямовані на зміну права власності усіх об’єктів, які на той час були арештовані.

22.11.2006 р. з невідомих причин, хоч про причини, думаю, не так вже й важко здогадатись, Віктор Іванович і в Новомосковському суді відмовляється від захисту багатомільйонного майна, тим самим відкривши шлях бажаючим особам до його розбазарювання, а позов взагалі залишається без розгляду.

Таким же чином діє і заступник міського голови Підодня.

Особливо звертаю вашу увагу на вищенаведені дати звернень до Новомосковського і Дніпропетровського судів, як віртуозно наш вічний мер вводить в оману не тільки колектив ТОВ «Локон», члени якого були його виборцями, але і суди обох інстанцій.

За таких обставин відділ державної виконавчої служби не треба вчити, як продавати майно – вони це добре вміють. Перебуваючи в змові з міською владою, нашвидкуруч організували торги з продажу приміщення перукарні «Локон», бо їм хтось повідомив, що трудовий колектив хоче його приватизувати і майже пройшов всю процедуру приватизації.

Цікаво, що новий власник – підприємець з м. Дніпропетровська, на ім’я Олег Павлович, ніскільки не соромлячись приїздив до перукарні, розмовляв з трудовим колективом, пропонував нові приміщення взамін цього – все, щоб тільки трудовий колектив вийшов з приміщення. Возив директора перукарні і показував варіанти нових приміщень і депутат С. О. Резнік, приходив умовляти покинути приміщення й заступник міського голови з юридичних питань А. А. Ульяненко. Все це можуть підтвердити перукарі, оскільки вже нікого не бояться, бо стоять перед загрозою втрати робочих місць.

Розділ ІІ. Дійові особи

Щоб читачам було зрозуміло, хто брав участь в схемі розбазарювання (дерибану) нашого з вами майна, треба назвати головних фігурантів.

Конкретно в нашому місті ініціатива з продажу виходила, як кажуть компетентні люди, від начальника Державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Дніпропетровській області – В. Місцевим реалізатором став В. В. Москаленко, який руками А. А. Шутенко робив всю брудну і скандальну роботу.

Але хлопці не врахували, що у нашого міста є свій «господар» і що він теж не проти урвати шмат від пирога. Саме тому В. І. Літвіщенко і звертався до суду за нібито захистом майна. А чим пояснюється дивна метаморфоза зі зміною позиції, думаю, пояснювати не слід, гроші, на жаль, роблять все, принаймні з тим, про кого ми говоримо.

І коли Віктор Іванович змінив позицію із захисту майна на сприяння його скорішому продажу, місто залишили на розграбунок банді мародерів, які хвацько стали продавати все: будинки побуту, перукарні, торгові приміщення, дрібні майстерні – все, що потрапило під руку. Їх не зупиняло навіть те, що у будинку побутового комбінату на Площі Перемоги, 17, знаходяться дитячі гуртки. Їм байдуже, головне для них – нажива.

Серед місцевих депутатів та чиновників найшлися й помічники аферистів, які сприяли продажу – підбирали покупців, в деяких випадках самі ставали «покупцями», старанно пропонували місцевим бізнесменам приміщення. Приміром, будинок побуту на площі Перемоги, 17 пропонувався для продажу за 1,5 мільйона доларів. Через виконавчу службу пройшов за 700 000 грн.

Приміщення ощадбанку продавалось за 1.8 млн. доларів. Через виконавчу службу провели за 600 000 грн. Багато іншого майна пішло за безцінь і незаконно, а до продажу пропонували вже за достойними цінами.

Закликаю всіх небайдужих членів громади м. Новомосковська, громадські організації, депутатів Новомосковської міськради, членів слідчої комісії від депутатів стати на захист майна територіальної громади. Ініцюювати проведення позачергової сесії депутатів, на якій заслухати звіт слідчої комісії. Звернутися до обласної та генеральної прокуратури про притягнення винних осіб до відповідальності. Міського голову Літвіщенка на час проведення перевірки відсторонити від виконання своїх обов’язків, оскільки він їх і так не виконує. (Продовження у наступному числі газети).

Скоординувати свої дії та задати питання ви можете за телефоном: 063 4425990.

P.S. Якщо у міського голови є сумніви щодо сказаного мною, готовий підтвердити кожне своє слово у суді. Всі документи, необхідні для підтвердження, є.

(продолжение)

Можливо, Вам буде цікаво

By