Винайшли велосипед?

Показаний нещодавно сюжет ТСН каналу 1+1 про нововведення у нашому місті з упаковочними матеріалами викликав неоднозначну реакцію городян. Особливо підприємців, котрим міський голова В. Літвіщенко пообіцяв перекопати місця парковок біля їх магазинів, якщо не підкорятимуться рішенню міської ради про перехід на екологічно чисті паперові пакети.

Традиційно, ні у покупців, ні у власників магазинів ніхто думки не питав щодо повернення до паперових упаковок. Та вони вже з’явились у відділах продовольчих товарів деяких магазинів. Щоб придбати такий пакетик, покупцеві треба викласти 30-40 копійок.

Думка підприємців відома: голова болить, як втілити чергове ноу-хау міського голови в життя – закласти ціну пакетів у вартість продуктів, чи яким іншим способом змусити людей їх купувати?

А що думають потенційні покупці, ми запитали у них на вулицях міста.

Любов Дмитрівна, пенсіонерка:

– У мене невеличка пенсія, тому мені зручніше купувати целофановий пакет. Розумію, що це негігієнічно, але я перу його, сушу, і з ним декілька разів ходжу до магазину. Паперовий пакет для мене надто дорогий.

– Марина, бухгалтер будівельної фірми:

Знаю, що підприємців, котрі торгують продуктами, це торкнулось безпосередньо, і для них це черговий клопіт. Особисто я можу собі дозволити упакувати продукти у паперові пакети.

Ібрагім, підприємець:

Чесно сказати, я нічого у магазинах не купую, всі продукти беру на ринку. Звісно, у целофанових пакетах. Щодо паперових – вони екологічно чисті, у радянські часи нам все загортали у сірий папір, пам’ятаєте? Та добре знаю, якщо місцева влада має намір щось нав’язати – вона обов’язково це зробить, і ніхто нас питати не буде, що і спостерігаємо сьогодні.

Варвара Василівна, пенсіонерка:

– Я готова платити, і нічого, що упаковка дорога. Моє здоров’я дорожче!

Олена, юрист:

– Думаю, що це чергова оборудка міського голови. Хто-хто, а він обов’язково на ній нагріє руки. Підприємцям не залишили вибору, та й людям ця затія не до душі. Адже ціна паперових пакетів не то що не дорівнює поліетиленовим, а у декілька разів перевищує. То навіщо платити більше? Якщо ж так печеться міський голова про екологію, нехай займеться питанням утилізації сміття.

Людмила, працівниця дитсадка:

Звичайно, хотілось би, щоб у нас все було екологічно чисте. І не лише упаковка, а й продукти, котрі ми туди кладемо. На жаль, з моєю зарплатою багато собі не дозволиш.

Наталія Андріївна, охоронець:

– Те, що скажу, вам не сподобається. Я думаю, що місцева влада тим і відрізняється, що весь час виносить рішення, які несуть шкоду людям. Ну хоча б це з упаковками. Це ж очевидна чергова викачка грошей і з підприємців, і з покупців. На сьогодні є багато нагальних питань, які, видно, не дуже хочеться виконувати керівництву міста.

Галина і Валентина, мама з донькою:

– Ми не згодні з таким рішенням! Треба, щоб був вибір у покупців. Хто хоче поліетиленовий, а хто бумажний кульок – це особиста справа кожного! Чому нам не залишають альтернативи і нав’язують такі рішення? Треба подумати, як пакувати товар покупцеві безкоштовно, а не черговий раз лізти нам до кишені!

Ольга Іванівна, тимчасово не працює:

Мені зручніше користуватися целофановим пакетом, хоча не проти паперового, дивлячись, що пакувати. Не все можна загорнути у папір.

Микола, працівник фабрики «АВК»:

– Чесно кажучи, не задумувався над цим питанням. Мені однаково, у що пакувати продукти…

Наталія, менеджер:

– Бачила я ті пакети паперові! Що ж у них можна загорнути хіба цукерок 300 грамів чи кілограм цукру. Мене цілком влаштовують целофанові: і дешеві, і зручні. Та і як у паперові загорнути м’ясо, наприклад. Навіщо винаходити велосипед, коли його давно вже винайшли?

Микола та Тетяна з м. Львова:

Цікаве нововведення. Але, на мою думку, починати треба не з упаковок, а із смітників. Ми з цим давно покінчили у Львові, і люди вже звикли до того, що треба розділяти сміття, коли йдеш до баку: окремо пластик, скло, продовольчі відходи.

У вас же порядку немає.

Нам довелося побувати на вододромі у лісі. Така перлина, така краса, і що там робиться навкруги! Складається враження, що городяни спеціально приїхали сюди насмітити, а не відпочити, і більше ніколи сюди не повернуться. Вам треба наводити лад скрізь, у тому числі і у місцях відпочинку.

Адміністратор магазину:

– Через зрозумілі причини не буду називати своє ім’я, і не уповноважена говорити від імені власника магазину, але бачу, що паперові пакети у нас ніхто із покупців не бере. Людей відлякує ціна, та й місткість у них невелика. У більший, що 40 копійок коштує, молодь пиво кладе, щоб не порушувати закон, який вийшов нещодавно.

А від свого директора знаю, що підприємці змушені йти на умови міського голови. Їх згоди не питають, а ставлять перед фактом. Не будеш підкорятися – не будеш працювати у місті.

Можливо, Вам буде цікаво

By