Кожен має займатися своєю справою

Рішенням Новомосковської міської виборчої комісії затверджено сім кандидатів на посаду міського голови.

Першим у списку зареєстровано Глущенка Дмитра Олександровича від Новомосковської міської організації Партії регіонів, приватного підприємця; другим – Іванка Івана Семеновича від УНП, директора ТОВ «Дніпронафтоальянс»; третім – Карачевцева Юрія Васильовича від партії «Свобода», директора ТОВ «Прораб»; четвертим – Карпа Євгена Ісааковича від партії «Сильна Україна», ген. директора підприємства «Укртрубоізол», п’ятим – Коваленка Романа Вікторовича від Християнсько-ліберальної партії, приватного підприємця; шостим – Мороза Сергія Анатолійовича від МО ВО «Батьківщина», керівника «Укрпромторгу»; сьомим – Підодню Олександра Григоровича від МО партії «Громадська сила», директора ТОВ «Агропроменерго».

Зустріч із кандидатами на посаду міського голови проходила 17 жовтня у Палаці культури Металургів. Кожен із кандидатів мав змогу за дванадцять хвилин озвучити те, що хотів сказати громаді міста, своїм виборцям, які менш ніж через два тижні визначатимуться, як житиме місто у найближчі п’ять років.

Кожного з претендентів на крісло міського голови представляв голова Новомосковської виборчої комісії Павло Іванович Селіхов.

Кандидату №1 Д. Глущенку було про що звітувати.

За п’ять років громадської роботи на посаді голови ГО «За чисто місто» йому вдалося втілити у життя багато проектів, серед яких – фітнес-центр «SUPER BODY», надання дієвої допомоги ветеранам, школярам, найменш захищеним верствам населення. Цю роботу він продовжує і зараз разом зі своїми однодумцями, і при виборі і мера, і депутатів радить проаналізувати, що кожен з цих людей зробив для міста. Відповіді на ці запитання і визначать вибір кожного.

Наступний кандидат Ю. Карачевцев чомусь більше апелював до Д. Глущенка, ніж розповідав, з чим йде у мери. Згадав лише про обладнаний пішохідний перехід під залізничним мостом, довго пояснював незрозуміле для всіх слово з лексикону будівельників, у якій проекції він бачить майбутнє міста і свій передвиборчий спіч закінчив, використавши всього половину зазначеного часу. На задане запитання щодо більше десяти земельних ділянок, які виділені йому на Животилівці і займають людські городи, сказав, що все робиться згідно закону. Якщо ж господарі ці ділянки не приватизували, то це їх упущення.

Кандидат Р. Коваленко довго розповідав про своє важке дитинство, про пошук життєвого шляху, про те, як обшиває новомосковців середнього достатку, пенсіонерів у власному ательє мод. Почувши у залі сміх, згадав, що і працівники міської ради є його клієнтами. Та конкретики щодо роботи у разі обрання мером у словах кандидата виборці не почули. А хотілось би, це ж не ательє, тут містом керувати треба!

За словами наступного кандидата Є. Карпа, він добре знає комунальні проблеми і знає, як їх вирішувати. Хоча на запитання депутата обласної ради В. Шилової, хто входить до його команди і хто допомагатиме йому у разі обрання, не відповів. Пообіцяв розкрити карти тоді, коли переможе.

Справжній ажіотаж викликав у залі виступ О. Підодні. Не встиг він закінчити свою презентацію, як посипалися записки, а перед мікрофоном утворилася черга бажаючих задати йому запитання.

Найбільше чекали цього моменту мешканці гуртожитку по вул. Сучкова,52, де не один рік продовжується війна жителів за свої квадратні метри. За словами однієї із мешканок, гуртожиток у механічного заводу О. Підодня придбав аж за… 52 тисячі гривень, а потім частину приміщення було здано під офіси, а частину разом з людьми продано іншому власнику. Декілька років О. Підодня намагався виселити людей з приміщення: їх душили тарифами за електроенергію (більше 50 коп. за кВт.), відключили газ, забрали кухню, але народ виявився живучим! Тут підростають діти, народжуються нові громадяни України, котрих не те що не можна приписати, а й отримати допомогу по догляду за ними… На сьогодні гуртожиток у заставі, новим власником на даху будинку встановлено антену мобільного оператора, дах зруйнований, а люди у будь-який момент можуть залишитися на вулиці. – Ну як така людина може йти у мери! – обурюються жителі гуртожитку.

Та Олександр Григорович не звертав уваги на емоції людей, а продовжував перераховувати свої досягнення. До таких він відносить будівництво станції швидкої допомоги, за що місто віддало товариству «ЛПР Групп» (Леонов, Підодня, Рєзник) землю на місці старої станції, де сьогодні будується черговий магазин продовольчих товарів. На запитання, скільки об’єктів у місті купив кандидат у мери, коли був заступником міського голови з інвестицій, відповів, що жодного. З гордістю каже про збудовану станцію швидкої допомоги, про мансардний поверх на Сучкова, 32, де, за словами мешканців, після закінчення будівництва їм нарахували по 1,5 тисячі кіловат електроенергії, і люди змушені були сплатити. Чи не за рахунок людей користувався електрикою підприємець?

Незручні запитання поставила О. Підодні депутат обласної ради В. Шилова стосовно складення на нього протоколу про корупцію. Він підтвердив цей факт, але виправдався, нібито сталося це через підписання документів за період, коли не працював на державній службі, за що й отримав попередження.

Під перехресний вогонь виборців потрапив Є. Карп. За словами одного з ветеранів заводу, директори років перебудови керувалися гаслом «Розділяй і владарюй!» Відбувалося скорочення робочих місць на підприємстві, було віддано в оренду Палац Металургів, дитячі садочки, вивезено майно і обладнання.

– Склалася така ситуація, що керуюча компанія урізала бюджет, тому ми вимушені були шукати вихід, а будь-яка модернізація передбачає скорочення робочих місць, – відповів Євген Ісаакович. Стосовно запитання про віросповідання кандидата, він відповів, що є прихожанином української церкви Московського патріархату.

Прозвучало питання і до всіх кандидатів у мери: коли у місті закінчиться «війна»? Саме з воєнним часом порівняв один з ветеранів заводу ту розруху, яка існує сьогодні у місті: розбиті дороги, темні вулиці, занедбана комунальна сфера. Звичайно, всі обіцяли навести лад.

Кандидатові Р. Коваленку задали питання стосовно розмитого виступу і відсутності конкретики у разі обрання на високу посаду. Відповідь була ще розмитішою і скидалася на церковну проповідь, тож побажання виборця краще шити, ніж говорити, зал підтримав аплодисментами. Бо йти лише з «чистим серцем» у владу, як заявляє депутат, – це далеко не все, що потрібно для такої серйозної посади, як керівник міста. Р. Коваленко не заперечував, що є членом церкви «Новое поколение», він глибоко віруюча людина, знає на зубок Біблію, і кожного дня молиться.

Кандидату Ю. Карачевцеву з зали було побажання займатися будівництвом, бо знання каналізації, проекцій «спереду», «ззаду» і «збоку» – замало для керівництва містом.

На купу запитань відповів Дмитро Глущенко, і його відповіді були конкретними і вичерпними. Виборці почули, що з власниками лазні проводилися перемовини, і поставлені відповідні умови: або вони будують лазню, або віддають об’єкт місту. Обрали першу пропозицію. Те ж з кінотеатром. – «Авангард» у місті буде, це мій біль, оскільки у витоків кінотеатру стояв мій дідусь, Василь Федотович Огурцов, – сказав Дмитро Олександрович. Тому це справа честі для нього – відновлення його роботи.

Будуть дотримуватись певного порядку розважальні заклади, які створюють незручності людям надмірним шумом, не стоятимуть у чергах ветерани. А Рада старійшин допомагатиме Д. Глущенку у разі його обрання на посаду міського голови.

– Я не буду вічним мером, а зроблю за 5 років, як за 10, – пообіцяв Дмитро Олександрович, а влада йому потрібна, як інструмент для творення блага.

Спостерігаючи за дебатами у залі, слухаючи кожного з кандидатів у мери, не покидала думка, що кожен має займатися своєю справою: будівельник – будувати, трубник – виготовляти труби, швець – шити одяг, електрик – електрифікувати, а менеджер – керувати містом задля спільного блага всіх жителів.

P.S. На зустріч не прийшли С. Мороз та І. Іванко. Не вміють чи не знають що сказати?

Можливо, Вам буде цікаво

By