Основний документ міста прийнято

Бюджетною можна назвати останню сесію міської ради, на якій було прийнято життєво важливий для міста документ – бюджет на 2011 рік.

Секретар міської ради Б. Мазур розпочав роботу сесії з привітання присутніх зі святами та висловив вдячність всім, хто працював над бюджетом міста.

Цей документ детально розглядався на всіх комісіях, виносився на обговорення на виконком міськради, детально вивчалася кожна стаття, тож на сесії залишалося лише його затвердити.

Програма розвитку міста в деталях

Заступник міського голови з питань економіки, ринкових реформ та підприємництва О. Воскобойник презентував програму соціально-економічного та культурного розвитку Новомосковська на 2011 рік. І хоча програма також розглядалася на всіх комісіях, присутній у залі депутат ВР М. Солошенко зажадав заслухати її деталі, наголосивши на її важливості для міста. Тому Олександр Михайлович зупинився більш детально на пунктах Програми, наголосивши, що її основною метою є забезпечення основних завдань з урахуванням цілей і пріоритетів, поставлених Президентом України та Урядом. Серед основних – збереження досягнутих у попередні роки стандартів і посилення соціальної спрямованості міської бюджетної політики; підтримка незахищених категорій населення, оточення турботою ветеранів, людей старшого покоління; фінансове забезпечення гуманітарної сфери, охорони здоров’я, освіти, культури, спорту, підтримка сім’ї та молоді; надійне функціонування систем життєзабезпечення населення і подальше реформування та розвиток житлово-комунального господарства міста, впровадження нових технологій, формування сприятливої бізнес-сфери, створення умов для реалізації інвестиційного потенціалу міста.

О. Воскобойник детально зупинився на планах на 2011 рік. Так, планується реконструювати площу ім. Леніна, парк ім. Сучкова (берегову зону), міський стадіон «Металург». Буде збережено існуючу мережу міських закладів охорони здоров’я, у місті буде відкрито сучасні спортивні майданчики. За рахунок інвестицій планується будівництво водопроводу по вул. Декабристів, Київській, Курченко, Чкалова, Крупської, Б. Хмельницького, проведення газопостачання масиву Красний Кут.

М. Солошенко зробив зауваження докладнику щодо створення робочих місць. Минулого року їх було створено 1100, а цього планується 1200. Депутат ВР впевнений, що потенціал є, і криза вже минула, тож треба подумати, як забезпечити роботою якомога більше городян.

З подібною пропозицією виступив і голова ветеранської організації П. Єскін, який зауважив, що потрібно відроджувати підприємства, а не відкривати кіоски, тоді, мовляв, і робота буде, і відрахування до бюджету надходитимуть.

Відкинути другорядне, зосередитися на головному

Уважно слухали депутати та запрошені заступника міського голови з фінансів Т. Дакову.

– Бюджет нового року є досить напруженим, – зазначила Тетяна Дмитрівна, але, незважаючи на це, наш святий обов’язок – забезпечити соціально захищені статті, доля яких у бюджеті складає 89%. Всього у бюджеті на 2011 рік закладено 185 мільйонів гривень, на рівні минулого року. Крім цього, за ініціативи депутата обласної ради Вікторії Шилової та губернатора області О. Вілкула було виділено 3 млн. 479 тис. грн. субвенцій з обласного бюджету для міста Новомосковська. Потреб у міста чимало, але кошти розподілили на найнеобхідніше. Так, практично у кожній школі міста існує проблема ремонту крівель. Тому у поточному році буде виділено кошти ЗОШ №8 – 1,7 млн., дитячому садку «Ювілейний» – 900 тис., ЗОШ №2 – 250 тис., ЗОШ №16 – 89 тис., ЗОШ №12 – 239 тис., пологовому будинку – 80 тис..

Як планували і обіцяли депутати від Партії регіонів, незабаром буде відкрито дитячий садочок «Ювілейний», який працюватиме за прямим призначенням. Для цього ліцей «Самара» переміститься до приміщення ЗОШ №8, де буде проведено ремонт, а початкова школа №18 оселиться у класах рідної школи, де нині вчаться ліцеїсти.

Наприкінці доповіді Т. Дакова акцентувала увагу на оптимізації бюджету: « … необхідно відкинути другорядне і зосередитися на головному. Соціальна, бюджетна сфера не повинні страждати». Водночас Тетяна Дмитрівна подякувала платникам податків, на яких приходиться левова частка наповнення бюджету і закликала всіх працювати над збільшенням надходжень до міської казни. Так, необхідно переглянути орендну плату приміщень комунальної власності, збільшити податок на землю, щоб реально отримувати кошти та ін.

Пропозиції депутата ВР буде враховано

Обговорюючи виступ Т. Дакової, М. Солошенко запропонував переглянути вартість оренди землі в центрі міста та у віддалених районах, а також контролювати поповнення резервного фонду за рахунок підприємств, які відкриваються у місті. – Це практика багатьох міст, і вона спрацьовує, – зазначив депутат. Він також акцентував увагу керівництва міста на скороченні керівного апарату міськвиконкому.

– Резерви на скорочення видатків із бюджету є, – сказав Микола Павлович, – треба підійти до цього питання зважено і раціонально. Депутат також повідомив, що у державному бюджеті враховані 3 його пропозиції: 5 млн. гривень передбачено на реставрацію Свято-Троїцького собору, 10 млн. – на будівництво ЗОШ № 13, на реконструкцію водопроводу у місті – 4 млн.756 тисяч гривень.

Виступила перед присутніми і депутат обласної ради В. Шилова, яка зазначила, що над кожним рядком бюджету ретельно працювали, детально вивчали кожну статтю. Кошти розподілили на найнеобхідніше: 100 тис. – на шкільні їдальні, 100 тис. – на придбання контейнерів для сміття, 50 тис. – відділу ВС, 50 тис. – на виконання програми «Мій дворик». – І я особисто, і губернатор області О. Вілкул і надалі приділятимемо увагу Новомосковську, – запевнила депутат.

Підсумував виступи секретар міської ради Б. Мазур. За його словами, ставки по оренді землі буде змінено, структура виконкому оптимізована, вже готові документи, всі інші пропозиції та зауваження, висловлені М. Солошенком, будуть враховані.

Перед присутніми виступила також голова бюджетної комісії Л. Піхотіна, яка високо оцінила роботу фінансового управління, бухгалтерії. Завдяки їх злагодженій та професійній роботі кожна стаття бюджету обгрунтована, проаналізована, а бюджет розроблений відповідно до Конституції та законів України.

Доходну частину бюджету можна збільшити

Своє бачення збільшення доходної частини бюджету висловив депутат А. Шипко. На його думку, у м. Дніпропетровську осідають податки новомосковців, які працюють в обласному центрі, а соціальні виплати отримують у Новомосковську. Треба повернути ці кошти місту. Також треба перевірити місце реєстрації підприємств, банків і дізнатися, де вони сплачують податки. Необхідно проаналізувати імпорт-експорт товарів, продаж та оренду земельних ділянок. Місту також бажано входити до уставного фонду підприємств, щоб отримувати від цього прибуток. Депутат запропонував об’єднати фінансові потоки муніципальних підприємств.

За бюджет Новомосковська депутати проголосували одностайно.

Вдруге на сесії піднімалося питання висловлення недовіри заступнику міського голови з народно-господарського комплексу міста В. Криші. На минулій сесії він був відсутній, а на цій сесії – через хворобу не було міського голови, тому депутат С. Коцюра запропонував з етичних міркувань зняти питання з розгляду.

Треба не лище брати, а й віддавати

Про створення коаліції Партії регіонів з КПУ та ВО Громада повідомив депутат К. Пузирь, який також розвіяв чутки про те, що на минулій сесії він ініціював зняття з розгляду питання щодо оформлення права власності на один з магазинів ТОВ АТБ-ИНВЕСТ. Костянтин Віталійович уточнив, що він, як начальник БТІ, не може це зробити, оскільки це прерогатива відділу інвестицій міськвиконкому. Тому його начальник Є. Семенюк, який був у залі, підтвердив сказане депутатом та попросив знову перенести дане питання, тому що у процесі будівництва та введення в експлуатацію згаданого товариства не було укладено договору про внесок у фонд розвитку міста. Досі ця крупна мережа не винайшла можливості сплатити місту трохи більше 10 тисяч гривень. Підтримав виступаючого депутат О. Шаркун, який навів приклад м. Полтави, де у подібній ситуації збільшили вартість оренди землі у п’ять разів, і підприємство одразу внесло необхідні кошти.

Отримуючи сприятливі умови розвитку бізнесу у місті, інвестори не квапляться допомагати його розвивати.

У цей день була прийнята Пограма розвитку малого підприємництва, яка передбачає спрощення процедури видачі документів, створення інвестиційного клімату, збільшення кількості суб’єктів підприємництва і т. ін.

І прийнятий бюджет, і інші програми та важливі рішення спрямовані на покращення життя у Новомосковську. Новий депутатський корпус демонструє це, а ми будемо спостерігати за виконанням запланованого.

Можливо, Вам буде цікаво

By