Хто йде до верховної ради за списками?

1 жовтня рух ЧЕСНО у Дніпропетровську презентував результати оцінки доброчесності 430 кандидатів за партійними списками 6 політичних сил: по 120 – від Партії регіонів та Об’єднаної опозиції «За Батьківщину!», по 70 – від партії «УДАР» та КПУ, по 25 – від Всеукраїнського об’єднання «Свобода» та партії «Україна – Вперед!». Таким чином під громадський аудит потрапили прохідні частини списків найрейтинговіших політичних партій.

Як зазначив регіональний координатор руху ЧЕСНО Андрій Зінченко, ключовими проблемами під час проведення такого аналізу стали брак інформації про кандидатів, зачистка ЗМІ та Інтернету, сумнівні джерела інформації. За оновленою методологією оцінювання кандидатів представники руху ЧЕСНО змінили оцінку «відповідає критерію» на «порушень не виявлено».

Серед проаналізованих Рухом кандидатів – 16 дніпропетровців. Найбільше представників регіону у «Батьківщині» та КПУ. До списку об’єднаної опозиції потрапили восьмеро дніпропетровців, шестеро з них – в умовно прохідній частині. У списку комуністів – 19 кандидатів від Дніпропетровщини, і тільки п’ятеро з них мають шанси потрапити до парламенту. Двоє дніпропетровців можуть потрапити до парламенту за списком УДАРу, по одному – від Партії регіонів, ВО «Свобода» та партії «Україна – Вперед!».

Найпопулярнішими порушеннями дніпропетровських кандидатів за списками є корупція та непрозорість доходів. За цими критеріями знайдено по п’ять порушників:

причетність до корупційних дій виявили у 1 регіонала та 4 опозиціонерів;

невідповідність доходів і стилю життя: по одному кандидату зі списків Партії регіонів, УДАРу, КПУ, «Україна – Вперед!», та двоє зі списку «Батьківщини».

топ-порушником виявився бютівець Михайло Соколов – має п’ять порушень із шести (відповідає критерію незмінності політичної позиції).

Не виявлено порушень у чотирьох із п’яти кандидатів-дніпропетровців від КПУ та єдиного дніпропетровця-свободівця.

Як відомо, під час першого етапу дослідження – аудиту чинного парламенту – застосовувалися шість критеріїв доброчесності. На другому етапі аналіз списків та кандидатів-мажоритарників здійснюється за чотирма критеріями: відсутність фактів порушення прав і свобод людини, незмінність політичної позиції, непричетність до корупційних дій, відповідність доходів стилю життя.

Інформація, розміщена на ЧЕСНОметрі, є динамічною та постійно оновлюється. Долучитися до формування профілю кандидатів може кожен громадянин, скориставшись кнопкою «Повідом» на головній сторінці сайту chesno.org.

Можливо, Вам буде цікаво

By