Жити у суспільстві і бути поза ним неможливо

Координаційною радою руху ЧЕСНО у Новомоcковську було організовано політичні дебати між кандидатами у депутати до Верховної Ради України.

І хоч організатори Дмитро Корєлий та Дмитро Глущенко зробили все, щоб вони відбулися за всіма правилами українського політикуму, бажаючих прийти на зустріч із новомосковцями назбиралося небагато – всього 4 кандидати із 11 (всього було зареєстровано 13 по 38-му виборчому округу, 2 з них зняли свої кандидатури). Та й бажаючих послухати кандидатів була жменька – трохи більше 3-х десятків городян. Тим не менше, дебати відбулися, і спостерігати за ними було досить цікаво.

Першим перед присутніми виступив Юрій Карачевцев, кандидат від об’єднаних сил опозиції, який озвучив основні напрямки передвиборчої програми. Саме повідомлення про приналежність мажоритарника до опозиції та його інформація, що він є єдиним кандидатом від опозиційних сил і обурили частину присутніх на дебатах новомосковців, які не давали кандидатові виступати, скандуючи «ганьба» та «геть». Тим не менше, Ю. Карачевцев озвучив не лише програму, а й листа від козаків-звичаєвців. І як і належить на такому заході, кандидатові довелося відповідати і на незручні запитання, які цікавили як пересічних новомосковців, так і ко-лег-кандидатів. Питання стосувалися нинішньої роботи кандидата, оприлюднення доходів, яке, за словами виступаючих, не відповідає дійсності, зміні партійних кольорів і т.ін.

Основна дискусія, яка незабаром переросла у взаємні звинувачення, розгорнулася між Ю. Карачевцевим та Вікторією Шиловою, яка, презентуючи свою передвиборчу програму, сказала, що саме її підтримує об’єднана опозиція, а не Ю. Карачевцева, який нібито пропонував заплатити йому, аби він зняв свою кандидатуру з виборчих перегонів… Останній звинуватив В. Шилову у такій самій пропозиції, тож дебати моментами перетворювалися на справжнє шоу, яке ми часто спостерігаємо в студії Савіка Шустера.

Була можливість і у Ю. Карачевцева та представників громади задати запитання В. Шиловій, яку активно прийшли підтримати її прихильники. Кандидатка впевнено відповідала на всі поставлені запитання, в тому числі й про зміну партійної приналежності. За її словами, вона пішла з ПР тоді, коли внаслідок медичної реформи померла дитина. А прощення за свою помилку вона вимолила у Всевишнього щирою молитвою та постом. Незважаючи на це, кандидатці довелося практично відбиватися від звинувачення на її адресу комуніста Григорія Аляєва у причетності до розвалу медицини. Заперечуючи подібне, вона навела приклад, що разом з іншими депутатами облради від Новомосковська брала участь у придбанні електрокардіографа, який був конче необхідний місту. І втратила посаду в обласній раді саме через незгоду із реформами, які проводяться владою, і, в першу чергу, – з медичною. Вона пояснила, що до сьогодні не може потрапити до власного кабінету, а зустрічі з людьми проводить на ступеньках облради.

Прихильники В. Шилової покинули площу одразу після її виступу, тому презентація програми представника КПУ Аркадія Шипка проходила спокійно. Кандидат оприлюднив свою передвиборчу програму, розказав про головні напрямки роботи у разі проходження до парламенту і впевнено відповів на всі поставлені запитання.

Подебатувати із четвертим кандидатом до ВР новомосковцям не вдалося: Олексій Лужецький покинув місце зібрання, не дочекавшись свого виступу.

Символічно, що до мікрофону цього дня останнім підійшов молодий хлопець і таким оригінальним способом привселюдно освідчився своїй дівчині у коханні…

А новомосковська громада, яка проігнорувала захід, продемонструвала своє ставлення до політики та політиків загалом, та й до власного майбутнього також. Адже жити в країні, де відбуваються подібні процеси і бути поза цими процесами, неможливо. Кожен із нас має проявляти громадянську позицію, аби не нарікати потім на дзеркало…

Можливо, Вам буде цікаво

By